Po dobu dvou zimních měsíců až do čtvrtečního odpoledne se mohli návštěvníci výstavy seznámit s prostředím cukráren a prodejen cukrovinek jako za první republiky.

Bylo možné nahlédnout do historie cukrářského řemesla a zjistit ledacos o výrobě čokolády, marcipánu, zmrzliny či dortů. Stylovou atmosféru dotvářely i obchůdky s autentickým vybavením a dobovým zbožím v podobě originálních obalů, nejrůznějšího cukrářského vybavení, nástrojů a všemožných přístrojů. 

„Návštěvníky jistě zaujaly pomůcky na výrobu zmrzliny, raznice a formy na bonbony. Nechyběly ani reklamní předměty jako dobové kalendáře, brožury a prvorepublikové plakáty," uvedla ředitelka svitavského muzea Blanka Čuhelová. 

Každý si přišel na své, dospělí se seznámili s nejoblíbenějšími a nejvyhledávanějšími cukrárnami a výrobnami cukrovinek v prvorepublikovém Československu. Děti mohly obdivovat nápaditost a rozdíly dřívějších a dnešních sladkostí nebo zjistit, jak původně vypadal historický stroj na výrobu zmrzliny.

Kreativitě se meze nekladou. To bylo vidět v případě stylizovaného interiéru historické cukrárny, obchodu i výrobny. K vidění byly zásobníky na kávu, dózy bonbonů a zákusky vytvořené dle časopisů ze třicátých let 20. století