Absolvovali lymfodrenáž. Sice si připadali trochu jako kosmonauti, ale procedura se jim líbila. Dámy Martina a Milena uvažují, že si ji zopakují.

Lymfodrenáž je speciální masáž, která má za úkol obnovit a zvýšit oběh lymfy. Zabraňuje hromadění odpadních látek, buněčných zbytků nebo infekčních látek v mízním systému. „Organismus je tak lépe pročišťován a dochází k posílení obranyschopnosti těla. Lymfodrenáž slouží navíc jako účinná prevence proti vzniku celulitidy. Projevy již existující celulitidy (pomerančové kůže) zmírňuje či zcela odstraňuje. Pozitivně působí jako doplněk hubnoucí kůry,“ přiblížila proceduru Alena Stráníková z litomyšlského relaxačního centra Savitar.

Milena Švábová si proceduru pochvaluje. „Moc jsem se na ni těšila, protože jsem chtěla lymfu už dlouho vyzkoušet. Byl to příjemný zážitek. Čtyřicet pět minut jsem se nafukovala a vyfukovala a v duchu si představovala, jak mi to pomůže k hezčí postavě,“ svěřila se Milena Švábová. Sympatická mladá žena se už moc těší na zábal z mořských řas.

Aby byly účinky lymfodrenáže znatelné, musí se procedura několikrát zopakovat. To si uvědomuje Ivo Janeček. „Nicméně hned po ní jsem měl pocit lehčích nohou. Určitě to nebylo nepříjemné, ale mám raději méně technické procedury založené spíše na přírodní bázi,“ řekl Ivo Janeček. Přiznává, že si ji nezopakuje, ale naopak se těší na procedury z části wellness a masáž.

Let v oblacích

To Martina Horáková byla lymfodrenáží doslova nadšená. Odcházela maximálně spokojená. „Bylo to odpočinkové a relaxační, moc se mi to líbilo. Ještě bych to vydržela i déle. Cítila jsem se, jako bych se vznášela ve vodě nebo v oblacích, úžasně lehký pocit,“ řekla Martina Horáková bezprostředně po lymfodrenáži. Uvažuje, že si tuto proceduru zopakuje. Nejvíce se však těší na kadeřnici, kosmetiku a masáže. Z centra Savitar šla domů odpočinutá.
Lymfodrenáž pomáhá mimo jiné k rychlejší regeneraci po fyzické zátěži. Užívá se k léčbě otoků, ke zlepšení stavu pokožky, ke zrychlení metabolických procesů. „Slouží k detoxikaci těla a ordinuje se při rekonvalescenci po liposukcích a prevenci vzniku křečových žil,“ dodala Alena Stráníková. Ne všichni lidé si však mohou lymfodrenáž dopřát. Nesmí ji využít těhotné ženy, klienti se zánětem žil, lidé s vážným cévním onemocněním nebo s ledvinovými obtížemi. Odborníci ho zakazují rovněž lidem s vysokým krevním tlakem a klientům s kardiostimulátorem.

Přístroj má dvanáct programů, které na sebe navazují, proto je dobré lymfodrenáž opakovat. Doporučuje se jednou týdně.

Moderním trendem jsou nyní thajské masáže

Litomyšl – V centru Savitar také chystají thajské masáže. Tradiční thajská masáž je starodávný způsob léčby, který se praktikuje téměř v nezměněné podobě již více než tisíc let. V původní podobě byla masáž prováděna v buddhistických chrámech a pacient byl zcela zahalen. Technika thajské masáže spočívá v protlačování bodů a prohýbání. Především tlak na energetická centra je léčivý. Masér postupně protlačuje celé pacientovo tělo svými palci, patou, koleny, předloktím nebo také dlaní.

Thajská masáž zbavuje pocitu únavy, odstraňuje svalové křeče a nervové napětí, stimuluje krevní a lymfatický oběh, činí svaly, klouby a šlachy volně ohebné.

Rozlišuje se několik druhů. Při thajské olejové masáži se celé tělo revitalizuje za pomoci květinového masážního oleje.
Thajská královská masáž je s bylinkovými razítky. Horkost a účinky bylinek proniknou celým tělem. Zájemci mohou vyzkoušet i thajskou masáž zad a šíje. Zkušená terapeutka odhalí místa napětí a speciální technikou je rozmasíruje.

Poprvé se thajské masáže uskuteční v Litomyšli v Savitaru koncem května. Na koho se nedostane, nemusí zoufat. Další možnost bude mít i v červnu.