Uděláme to jednou, dvakrát a potřetí se nám už nechce. Abychom své tělo nezanedbali a správně se o něj postarali, jsou ve městech k dispozici fitness centra.

Posilovny mají hned několik výhod. Můžeme zde použít různé stroje, které nejsou nejlevnější a taky bychom je doma ani neměli kam dát. A když si nevíme rady, poradí nám odborníci, kteří vědí, jak s tělem naložit, aby všechny proporce byly vyvážené. Cvičení chce pravidelnost. I na posilovnách ale můžeme ušetřit. Svitavské fitness centrum, které vede Josef Hýbl, má otevřeno každý den kromě neděle. Za hodinu pod dohledem odborníka zaplatíte šedesát korun. Pokud si ale koupíte permanentku, za dvacet vstupů do fitka dáte už jen tisícovku.

Podle odborníků z litomyšlského spinning centra je ideálním prostředkem na účinné tvarování a zpevňování postavy také jízda na speciálním kole. Na spinningovém kole můžete šlápnout do pedálů mimo neděli každý den. Jednotlivé lekce vyjdou zájemce na osmdesát korun. Permanentka na deset lekcí stojí sedm set korun.

Hitem poslední doby, a to nejen mezi ženami, je zumba. Jedná se o dynamický fitness program, při kterém jsou spojeny latinsko - americké tance s aerobikem. Ve svitavském klubu zaplatíte za hodinu takového tance osmdesát korun. Pokud se stanete členem klubu, bude vám stačit padesátikoruna. Podle lektorek je zumba především zábavou, při které se budete bavit, propotíte oblečení, ale určitě spálíte spoustu kalorií. A už vůbec si nebudete myslet, že vlastně cvičíte. A pokud chcete někomu udělat radost, můžete mu věnovat dárkový poukaz na zumbu.

V každém městě najdete takové fitko nebo tělocvičnu, ve kterém budete moci naložit se svým tělem podle libosti. Ať už si vyberete kterýkoliv způsob, jak se dostat do formy, vždycky pamatujte, že základem je pravidelnost. A když chcete ušetřit, vždy je lepší permanentka nebo členství v klubu.