Hned po příjezdu do Budislavi prezidentský pár zavítal do kostela Boží lásky, který pro Budislav navrhla hradní kancléřka Vohralíková. Poté se hosté vydali k základní škole, kde už čekaly desítky lidí. Prezidenta Petra Pavla vítal potlesk.

„Máte to tady krásný, to prostředí,“ podotkl prezident, než ho obklopili lidé, kteří chtěli podpis nebo fotografii na památku. Ve škole už na něho však čekaly místní děti a času nebylo moc.

Psali jsme:

Prezident Petr Pavel a první dáma Eva Pavlová
Lilie pro prezidenta. Podívejte se na výrobu daru před jeho návštěvou Litomyšle

„Byli skvělí, fotili se s lidmi, podepsali se nám a mávali při odjezdu. Konečně prezident, na kterého můžeme být hrdí,“ řekla Lenka, která si nenechala vzácnou návštěvu ujít. 

„Je to první prezident v Budislavi. Hodně to pro nás znamená, možná je to poprvé a naposledy,“ podotkl starosta Budislavi Luboš Šplíchal. 

Podívejte se i na další fotografie a videa z návštěvy prezidenta v Budislavi a Litomyšli:

Prezident měl program nabitý, po půl sedmé už ho lidé netrpělivě očekávali v Litomyšli u hotelu Aplaus. Po večeři se s doprovodem přesunul k Festivalové hale a přesně na minutu vešel do sálu na Slavnostní zahajovací koncert České filharmonie. Prezidentský pár tráví v Litomyšli noc v luxusním apartmánu hotelu Aplaus.

„Ráno už nemá pan prezident v Litomyšli žádný program a bude pokračovat v cestě,“ doplnil starosta Litomyšle Daniel Brýdl.