Věnovali se mu se mu včera žáci některých základních a středních škol nejen ze Svitav.

Akce začíná diskotékou, popíjením alkoholu a následně ukázkou možných nehod, které mohou opilí lidé způsobit. „Zaměřili jsme se ale hlavně pak na následky,“ přiznává manažer projektu Martin Gebauer. Projektem chtějí upozornit budoucí mladé řidiče, že haurovství, alkohol ani drogy za volant nepatří.

Filmové šoty doplnili svým vyprávěním lidé, kteří se s následky kolizí na silnicích setkávají každodenně. Policista, záchranář nebo hasič vzpomínali na nehody, které si vyžádali životy právě mladých lidí. „Doufám, že naše akce pomůže při prevenci nehod na našich silnicích,“ věří Miroslav Borník z pražské pohotovostní motorizované jednotky. Žákům a studentům popisoval nehodu, při které sehrál svoji roli alkohol a vyžádala si bohužel čtyři životy mladých lidí.

Emotivně na studenty ve Fabrice zapůsobilo i vyprávění matky motorkáře, který přišel o život, nebo mladé ženy. Ta se díky nehodě dostala na invalidní vozík. „Některé záběry byly docela drsné,“ shodli se studenti moravskotřebovského gymnázia. Slibují, že si vzali ponaučení do budoucna. (ap)