Na čtvrteční schůzce představilo vedení města spolu s architekty nápady, které mají zlepšit bezpečnost chodců, po níž občané ulice volali nejvíce.

„Největším problémem bylo parkování přímo u domů. Našli jsme prostor, aby zde vznikl bezpečnostní pás široký 110-180 centimetrů," řekl starosta Litomyšle Radomil Kašpar.

Jednání se zúčastnila spolu s dalšími obyvateli města i Karla Bohuňková, která v minulých týdnech poslala zastupitelům dopis, ve kterém popsala připomínky k chystanému projektu přestavby. „Chtěli jsme, aby auta neparkovala u zdi a to je vyřešené. Otázkou je, jak to bude celé vypadat a hlavně fungovat," vyjádřila se k hlavnímu problému obyvatelka Vodních valů.

Na ulici blíže k řece bude k dispozici klasický chodník a na druhé straně pás, který bude v různé šíři. Vystupovat z automobilů a vycházet z domů by tak v budoucnu neměl být žádný problém.

Poněkud rozporuplné jsou však pohledy na parkování, neboť míst bude po přestavbě rozhodně méně než nyní. Zhruba třetina míst zmizí. Objeví se však tři vyhrazená handicapovaným. Úbytek však koresponduje 
s úmyslem města, vybudovat odpočinkovou zónu.

Situace ohledně Vodních valů se po několika týdnech vyjasnila a poslední jednání se podle slov starosty neslo v přátelském duchu. Zda zmizí výtky obyvatel k dalším věcem jako blízkost veřejného osvětlení u vjezdu 
k domu, otvírání vrat garáží do parkovacích míst, není zatím jasné. Jisté je ovšem to, že celý projekt bude pod drobným dohledem místních lidí. „Nadšená z jednání nejsem, ale je to posun," zhodnotila setkání Karla Bohuňková.