KUDY PŮJDOU?

Průvod proti rasismu: autobusové nádraží (ul. Purkyňova), Malé náměstí, Palackého, T. G. Masaryka a zpět (12.30 až 18)

Svobodu pro Nacionalisty - Svobodu pro Vlastimila Pechance: Nádraží ČD, ul. 5. května, Nádražní, Školní, náměstí Míru, Školní, Nádražní, nádraží ČD (14 až 19 hodin)

V minulých letech se protestní pochody skinů a anarchistů v jeden den a ve stejnou dobu nekonaly. Tentokrát je tomu jinak. Skini svolali do Svitav tradiční pochod „Svobodu pro Nacionalisty - Svobodu pro Vlastimila Pechance“.

Upozorní na údajný justiční omyl, kdy Vlastimil Pechanec pyká ve vězení za vraždu Roma Otty Absolona. Z vlakového nádraží vyjdou ve čtrnáct hodin. Jen o hodinu a půl dříve vyrazí přitom z autobusového nádraží anarchisté v „Průvodu proti rasismu“.

Policie chystá v souvislosti se shromážděními rozsáhlá opatření.

PŘIPOMEŇTE SI VE FOTOGALERII LOŇSKÝ POCHOD NEONACISTŮ SVITAVAMI, KDY JE ROZEHNAL DÉŠŤ

„Z bezpečnostních důvodů žádáme občany, aby se v době mezi jedenáctou a šestnáctou hodinou vyhnuli ulicím, kudy účastníci půjdou. Jedná se zejména o vlakové a autobusové nádraží, ulice Nádražní, 5. května, Školní, náměstí nebo Palackého ulici,“ sdělila policejní mluvčí Anna Štegnerová. Od dvanácti do osmnácti hodin bude pro veškerou dopravu uzavřené náměstí Míru.

„Uvažujeme i o uzavření ulice kolem obchodní akademie. Vše se rozhodne na místě před začátkem akce,“ dodal velitel strážníků Karel Čupr.