Ve čtvrtek krátce před půl třetí odpoledne došlo k nehodě na silnici 17 mezi obcemi Stradouň a Zámrsk na pomezí Chrudimska, Pardubicka a Orlickoústecka. Náklaďák, který skončil mimo vozovku, nyní vyprošťují. Řidiči musí úsek v délce 3,6 kilometru objíždět. Uzavírka potrvá zhruba do půl páté odpoledne. Nákladní automobil ve čtvrtek odpoledne skončil mimo vozovku mezi obcemi Stradouň a Zámrsk. Na silnici nyní probíhá vyprošťování a řidiči tak musí volit objízdnou trasu. Ta je stanovena po silnici I/35 a II/305 přes obec Jaroslav.

Další nehoda osobního a nákladního auta se stala ve 14:50 na "pětatřicítce" u Janova mezi Litomyšlí a sjezdem na Svitavy. Na místě jsou složky IZS.

Řidiči by měli zpomalit hlavně v okolí Moravské Třebové, Lanškrouna, Poličky, Vysokého Mýta nebo Skutče. Kluzké jsou vozovky také v Železných horách. Zvolnit je nutné i na Pardubicku, kde jsou v terénu všechna vozidla údržby.

Dnes ráno je v Pardubickém kraji zataženo, častou fouká silný až nárazový vítr. Na většině územní sněží nebo se vyskytují sněhové přeháňky či sníh s deštěm Teploty se pohybují mezi minus třemi a plus jedním stupněm.

Psali jsme dříve:

Sněžení zaskočilo řidiče na Svitavsku a Orlickoústecku. Tam koncem listopadu v kopcích uvízly kamiony a policisté řešily několik dopravních nehod, včetně nehody autobusu. Jedna z kolizí skončila tragicky
Jaké budou v zimě silnice? Silničáři (opět) tvrdí, že se na kalamity připravili

Chrudimsko:

Hasiči od čtvrtečního rána vyjíždějí k jedné události za druhou. Od rána se bouralo ve Vlčnově a Orli. "Automobil dle informací se měl otočit přes střechu a žena s ním skončila v příkopu. Hrozivě vypadající kolize se obešla bez vážného zranění," popsali okolnosti nehody hasiči na svém Facebooku. "V Honbicích jsme pomáhali řidičům se zabezpečením vozů po střetu. Jedna osoba zde utrpěla zranění."

Hasiči vyráželi i k nehodě v obci Orel.Hasiči vyráželi i k nehodě v obci Orel.Zdroj: HZS Pardubický kraj

Od 8:30 zasahovala HZS Chrudim a JSDH Hrochův Týnec ve Stičanech, od 8:44 vyrazili hasiši ze HZS Chrudim k nehodě se zraněním u obce Řestoky ve směru od Tří bubnů. 

Pardubicko:

Kalamita potrápila Pardubice hlavně ráno, kvůli nehodám stáli v kolonách dlouhé desítky minut hlavně řidiči od Sezemic a Černé za Bory. Nehoda zablokovala i frekventovanou křižovatku Dašická v krajském městě

Ranní nehoda na DašickéRanní nehoda na DašickéZdroj: Vít Ulrych

Orlicko:

Hned časně ráno v obci Hnátnice skončil osobní automobil sjetý téměř v příkopu. Přesněji auto viselo z mostku a hrozilo jeho zřícení do potoka. Hasiči odpojili autobaterii a vozidlo velmi šetrně pomocí automobilového jeřábu vyprostili. Událost se obešla bez zranění. Takové štěstí neměl řidič v Rudolticích: "Řidič s autem skončil mimo vozovku a doslova ve spleti stromu. Zraněnou osobu si do péče převzali zdravotníci," doplnila mkuvčí hasičů Vendula Horáková. 

Střet kamionu s vlakem na Orlickoústecku.
FOTOGALERIE: U Jablonného se ráno střetl náklaďák s vlakem. Jeden zraněný

Ve Vysokém Mýtě se střetla dvě auta. Naštěstí se jednalo pouze o poničené plechy. Hasiči vozy zabezpečili proti vzniku požáru i úniku provozních náplní.

Svitavsko:

V Moravské Třebové hasiči odstraňovali následky střetu dvou automobilů. Zdravotnická záchranná služba na kontrolu zdravotního stavu převezla dvě dospělé osoby a dvě děti.

Sníh komplikuje dopravu v Moravské Třebové.Sníh komplikuje dopravu v Moravské Třebové.Zdroj: HZS Pardubický kraj

Následky hrozivě vypadající nehody odstraňují od čtvrtečního dopoledne hasiči v Bystrém u Poličky. Došlo zde ke střetu kamionu s autobusem. V autobusu cestovalo 8 osob a řidič. Naštěstí nebyl při nehodě nikdo zraněn. Autobus ale visí na nerovnosti zhruba 3 až 4 m z mostku nad potokem.

Hasiči autobus zajistili proti pohybu pomocí lan. Cestujícím jsme pomohli přes okénko. Po žebříku pak všichni cestující byli bezpečně evakuováni z autobusu a byla jim zařízena náhradní doprava. Autobus by měla vyprostit specializovaná firma.

Nehoda autobusu u Bystrého na SvitavskuNehoda autobusu u Bystrého na SvitavskuZdroj: HZS PK