Závod obnáší přípravu základny všech hadic, savic, koše a namazání všech spojů, aby spoj byl rychle zašroubován. Družstvo se připraví na startovní čáře apo startuvyběhne.Prvním úkolem je nasát vodu, spojit a natáhnout hadicové spoje a co nejrychleji zasáhnout terče. Je to lehké? Opravdu není. Je potřeba cvičit i souhru celého družstva, aby byly dosahovány takové časy jako Bohuňov(18.27 s). Stačí i malá chybička, třeba při spojování hadic, uklouznutí při běhu a snaha družsva vyjde na prázdno.


Dobře připravená dráha viděla kvalitní výkony ve všech kategoriích. Stejně jako liga fotbalová má i tato liga svém outseidry i své nejlepší. Atmosféra těchto závodů je domácí, každý přeje dobrý výsledek druhým družstvům. Následně se nejlepší nominovali do soutěže "O pohár starosty Hartmanic". Družstvo Chrastavce mělo velikou radost, že nikdo nebyl lepší, protože velmi usilovalo o pohár.

Jiří Feltl

Výsledky

Muži: 1. DesnáA,výsledný čas18,86. 2. Chrastavec A, výsledný čas19,40. 3.Široký Důl A, výsledný čas19,54. Ženy: 1.Bohuňov,výsledný čas19,36. 2.Moravská Chrastová, výsledný čas19,60. 3.Desná, výsledný čas20,02. Veteráni: 1.Vitka Brněnec, výsledný čas25,22. 2.Hartmanice, výsledný čas28,11. 3.Kamenec, výsledný čas44,19.