MužiŠiroký Důl A 17:70
Chrastavec 17:94
Míchov 18:08

VeterániHartmanice 16:53
Perálec 16:96
Vysoké Mýto 21:99

ŽenyPomezí 18:54
Bohuňov 19:97
Velké Opatovice 20:67

Soutěž v Hartmanicích byla poslední závodem před prázdninovou přestávkou, která bude vyplněná dovolenými, ale i světovým mistrovstvím dorostenců a juniorů ve Svitavách.

Účastníky místo pravidelně modré oblohy dvakrát skropil déšť. Počasí bylo celkově nejisté a proměnlivé. Právě první mužské družstvo zmoklo při svém útoku. Koš a jeho připojení k savici nebo spoje mezi nimi byl základním problémem několika družstev jak mužů, žen i veteránů. V takovém případě nejde voda do stroje a útok je neplatný. A pokud se zadaří na druhý, třetí pokus, jde o velké časové ztráty ve výsledku.

Ve veteránech zazněla věta s úsměvem: „Netrhejte partu a nedejte koš." Mužská část klání čekala od Chrastavce, jako od vedoucího družstva soutěže, že si podrží vedoucí místo. Povedlo se, ale Široký Důl snížil bodový odstup svým vítězstvím. Obdobně na tom byly ženy z Bohuňova vedoucí ligu. Ty porazilo mládí z Pomezí a mnohým tak vyrazilo dech. Veteráni z Hartmanic byli zase nej…

Dobří rozhodčí, dobrá parta nadšenců co pekla koláče, prejt a jiné pochutiny. Naposled kvalitní soutěžící udělali zase jednu dobrou soutěž a návštěvníci si udělali pěknou sobotu, když fandili. Příště bude lahůdka ve Svitavské lize, a to noční závod v Oldřiši.

(jif)