Problémy dělá od rána řeka Třebůvka, v Mezihoří za Moravskou Třebovou jsou zatopené cesty a zahrady. Ve Vranové Lhotě platí třetí povodňový stupeň. Podle svědků se voda už dostala i do některých domů. Pohotovost platí i na Jevíčce v Chornicích. Podle Českého hydrometeorologického ústavu platí pohotovost rovněž na Úsobrnském potoce v Jaroměřicích. Nad běžným stavem je i Loučná v Litomyšli. V Jaroměřicích u Jevíčka z polí na silnici teče nános bahna s větvemi, projet se dá zatím se zvýšenou opatrností.

„V úterý večer jsme přijali výstrahu o vydatných deštích a zvedajících se řekách. O půlnoci kluci vyjížděli na spadlý strom přes silnici v Městečku Trnávce směrem na Pacov a hned poté odjížděli na čerpání vody do Vranové Lhoty a vrátili se nad ránem domů. V 7.18 opět zvonily telefony a od té doby jsou kluci v terénu, čerpání vody ve Vranové Lhotě, plnění pytlů s pískem a voda zatím stále stoupá,“ informovali hasiči z Městečka Trnávky.

Na Moravskotřebovsku platí třetí stupeň povodňové aktivity. „Hladina řeky stoupá pomalu. Hasiči pytlují písek a staví hráze. V některých místech jsou silnice zatopené vodou,“ hlásil místostarosta Moravské Třebové Petr Frajvald.

Problémy jsou také na Litomyšlsku. Stoupá hladina Loučné a Desinky. V Janově je částečně zatopené hřiště.