Město na zateplení budovy a výměnu oken požádalo o dotaci, která by mu s realizací celých oprav velmi pomohla.

Třetina poputuje 
z dotace

„Příprava žádosti o dotaci nepřišla vniveč. Dneska už máme informaci  ze Státního fondu životního prostředí, že  dotaci, kterou jsme chtěli použít na zateplení objektu základní školy a výměnu oken, se získat podařilo.  Jedná se zhruba o částku 5,3 milionu korun," prozradil místostarosta Jevíčka Miroslav Šafář.

Získaná dotace rozhodně neřeší všechny náklady. Předpokládaný rozpočet akce se vyšplhal na šestnáct až sedmnáct milionů korun. Dotace vypomůže jen přibližně s jednou třetinou nákladů.

„Všechno ale záleží na tom, za kolik se celý projekt vysoutěží. Od tohoto týdne běží zadávací řízení na dodavatele stavebních prací," doplnil místostarosta.

Po prázdninách 
do nového

Žáky jevíčské základky tak ve škole řemeslníci vystřídají pravděpodobně s příchodem letních prázdnin. Škola bude moci být opravená najednou, ne po kouskách, jak by tomu nejspíš muselo být, kdyby Jevíčko dotaci nezískalo.

Jestli všechny naplánované práce o prázdninách stihnou, je zatím ve hvězdách. Ale Miroslav Šafář předpokládá, že nejspíš bude nezbytné v září skloubit dobíhající práce a začínající výuku.