Pošta si zdražení pochvaluje

„Jsme rádi, že ministerstvo vyšlo vstříc požadavkům České pošty a přistoupilo na naše podmínky. Za poslední tři roky jsme nesáhli na ceny. Je tedy logické, že se zdražení energií a pohonných hmot odrazí i na poštovném,“ vysvětluje neoblíbené navýšení tisková mluvčí České pošty Dita Václavíková. Podle jejích slov jsou služby stále nejlevnější v Evropě.

Schválené zdražení se nejvíce dotkne firem. Běžný občan, který podle statistik utratí za standardní korespondeci v průměru devadesát korun ročně, sáhne v příštím roce do peněženky pro čtyřicet korun navíc, což je při dnešních cenách minimální položka.

S tím však nesouhlasí Josef Juřík z Javorníku. „Dnešní zdražování téměř všeho mě znepokojuje. Za minulého režimu jsem za korespondenční lístek zaplatil pětapadesát haléřů. Největší problém vidím ve vládě tří politických stran, která neváhala návrh České pošty schválit,“ stěžuje si důchodce Josef Juřík.

Jestli se navýšení cen odrazí na objemu zakázek a snížení počtu klientů, ukáže čas. Pravděpodobné je, že služby zůstanou na stejné úrovni.