Vyroste v těsné blízkosti školy, se kterou bude propojena chodbou. Děti se tak na novou palubovku dostanou „suchou nohou“.

„Tělocvična bude sloužit zejména pro žáky školy, kteří v současné době cvičí v učebně,“ řekl starosta Janova Miloš Štika. Nové zázemí pro sportovce však bude mít pro školu a obec ještě jednu nespornou výhodu. „Chceme mít ve škole první stupeň, a nyní nám chyběl prostor pro pátý ročník. Třídu tedy vybudujeme v místě, kde děti momentálně cvičí,“ doplnil starosta.

Novou tělocvičnu budou využívat také členové cvičebních kroužků, které v obci působí.

V tělocvičně jsou prostory pro velké sporty, jako je volejbal, florbal nebo basketbal. Samozřejmostí je nářaďovna nebo šatny, umývárny a technické zázemí. „Počítáme také s tím, že bude vybudován bezbariérový přístup. Máme připravené prostory i pro klubovnu,“ sdělil starosta Miloš Štika.

Akci za 18 milionů korun by obec s třináctimilionovým rozpočet nezvládla bez dotačního titulu. S financováním pomohlo ministerstvo financí, které přispělo částkou 13,1 milionu. Se stavbou v Janově už začali. Milovníci sportu si v tělocvičně poprvé zacvičí na podzim v roce 2018.