Jedná se o projekt, který je oslavou Světového dne pro fair trade. Všichni tak mohou podpořit prvovýrobce v rozvojových zemích, kteří nedostávají za svou práci důstojný příjem. Potraviny v duchu fair trade musí být vyrobeny ekologicky šetrnou cestou a nemělo by při ní docházet k porušování lidských práv.

„ K dispozici jsme měli čaj, kakao a kávu. Kromě výrobků se značkou fair trade si každý mohl přinést, na co měl chuť," sdělil jeden z organizátorů akce Stanislav Švejcar. Ten se jako učitel podílí na šíření myšlenky i mezi svými žáky. Myšlenka „férovosti" je na Základní škole Zámecká součástí učebních plánů. „Pozvali nás kamarádi. Snídaně v zahradách nás moc zajímala a je to tu pohoda. Děti mohly pobíhat, kde chtěly a moc si to tu užily," řekla Kateřina Tvarůžková, která dorazila ze Znojma. Akci spolu se základní školou organizovalo rodinné centrum a tak byly pro ratolesti připraveny různé hry.

Zájem o Férovou snídani roste a účastní se jí po celé České republice mnoho lidí, kteří se více zajímají o původ výrobků. A nejedná se jen o potraviny. „Nabídka se neustále rozrůstá a je i čím dál více obchodů s fair trade výrobky. Určitě to ale nestačí na kompletní uspokojení potřeb," poznamenal Stanislav Švejcar.