Uzavřel ji závod O pohár starostky obce Sádek poslední zářijovou sobotu. Důležitost posledního závodu podtrhla účast Josefa Bidmona a Josefa Jiruše z vedení krajského a okresního sdružení hasičů ČMS.

Poslední soutěže se účastnilo dvacet pět družstev mužů, kteří si chtěli vylovit body ze sádecké kádě a každý měl jednu možnost, jak je získat. Nejvíce počítala družstva Hartmanic a Širokého Dolu B. Vždyť, kdo by nechtěl zvítězit? Chrastavec dal dobrý čas, Hartmanice ještě lepší. A teď se čekalo, kdo a jak promluví do celkového pořadí. Jevíčko, nebo Perálec, nebo úplně někdo jiný zamíchá pořadím. Nakonec to byl Široký Důl A, který urovnal místa v celkovém pořadí za celý rok. Podobná přetahovaná byla mezi pátým až desátým místem, kde mezi Perálcem, Desnou, Chrastavcem, Vysokým Mýtem a Pomezím o lepším umístění mohla rozhodnout pouhá desetinka sekundy.

V kategorii žen už bylo vše hlavní rozhodnuto, a tak se soutěžilo o pohár starostky. Oldřiš a Jevíčko si udělaly nejlepší umístění roku a ani první místo Desné nevzalo Bohuňovu celkové vítězství. Krásný závod si udělali senioři, vždyť pět družstev bývá jen v Kamenci v závodě po Večerní stovce. Hartmanice zaokrouhlily v Sádku počet vítězství v ročníku 2012 Svitavské ligy na deset. Zvýšil se počet závodů, zvýšil se počet zúčastněných družstev jak mladých, tak seniorů a tím i kvalita soutěže. Účastní se už i mistři republiky.

JIŘÍ FELTL

Celkový výsledek ligy v roce 2012

Muži

1. Široký Důl B 197

2. Hartmanice A 196

3. Široký Důl A 183

Ženy

1. Bohuňov 140

2. Desná A 128

3. Hartmanice 87

Senioři

1. Hartmanice 73

2. Široký Důl 59

3. Oldřiš 10