„Zde chystáme přednášky, workshopy, besedy, filmové projekce, výuku češtiny pro cizince či výuku jiných jazyků. Centrum by mělo také sloužit veřejnosti a jiným organizacím. Nabízíme tedy možnost využití vybaveného centra," říká Petra Jílková.

Pomůže i projektům

„Snažíme se pomáhat cizincům žijícím v regionu začlenit se do společnosti, pochopit českou kulturu " vysvětluje Petra Jílková, předsedkyně Pontopolisu. Další náplní organizace je také pořádání projektů souvisejících s minulým režimem a připomíná tehdejších událostí a života za železnou oponou nazvaný Starý mladý svět.

Nové prostory napomůžou sdružení k jeho dalšímu fungování. Díky němu tu totiž vznikne kulturní a vzdělávací centrum. V příštích měsících by se v jeho útrobách mohla odehrát i menší část populární festivalu pantomimy Mime Fest, který vzbudil velký zájem a tradičně se na něj sjíždí také umělci z celého světa. Rekonstrukci si zajistily samy pracovníci Pontopolisu svépomocí a také díky šikovným rukám svých přátel.

Poličská radnice navíc pomohla organizaci s renovací penězi. Poskytla jim totiž na nákup materiálu a další potřeby čtyři sta třicet tisíc korun. Zbývá už jen oprava dvorku a drobnější úpravy interiéru.