Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pomohou Vašíkovi v dalším pokroku.
 Benefiční hudba přispěje na pobyt

Polička – Natažená pomocná ruka je tím největším symbolem lidství, dobré vůle a solidarity. Právě to potřebuje chlapeček z Poličska jménem Vašík.

5.2.2016
SDÍLEJ:

SKUPINA TŘETÍ ZUBY zahraje na letošní benefici v Divadelním klubu na pomoc nemocnému Vašíkovi.Foto: Radim Hromádko

Není to obyčejný kluk, jenž by si jako ostatní hrál na pískovišti, poznával nové kamarády ze sousedství a zažíval 
s nimi nejrůznější alotrie.
Odmalička bojuje s nepřízní osudu. Tři lidé už se před třemi lety spojili, aby pomohli překonávat těžký životní osud malému klučinovi i jeho rodině. A rozhodli se otevřít srdce všech Poličanů dokořán prostřednictvím benefice.

Benefice pro VašíkaTermín: 13. února ve 20 hodin
Místo: Divadelní klub Polička
Vstupné: 120 Kč
Line-up:Interstate 60
Dirty Way
Třetí zuby

Pořadatelé si pro návštěvníky večera připravili také speciální dražbu pěti zážitků, v níž nechají volnou soutěž o co nejzajímavější sumu právě na pobyt pro Vašíka

„Vašíkovi je dnes sedm let. Tehdy se narodil předčasně zhruba ve třicátém týdnu těhotenství. Po porodu utrpěl krvácení do mozku a trpí dětskou mozkovou obrnou," líčí krutý příběh Vašíka organizátorka Jaroslava Praxová, která také komunikuje s jeho rodinou.

Obrovské pokroky 
v řeči i motorice

Pro zlepšení současného stavu vyžaduje náročnou terapii. Už vloni se díky posbíraným penězům dočkal účinné péče při rehabilitačním pobytu na Slovensku. „Pokroky jsou opravdu obrovské. Když jsme Vašíka viděli poprvé, nemohl vlastně pořádně ani sedět," připomíná Praxová.

„Jeho vývoj jde kupředu nejen po fyzické stránce, ale pokroky dělá také jeho motorika. Rozcvičil ruce i nohy 
a snaží se, aby mohl alespoň nějakou mírou zvládat věci, které jsou pro nás zdravé lidi běžnou součástí našeho života," uvedla organizátorka Lenka Kunčíková. Dlouhou cestu však urazil také v sociálním vývoji. „U Vašíka nastal především rozvoj řeči. Když jsme Vašíka poznali, příliš nekomunikoval, ale když jsme předávali peníze po druhém ročníku, snažil se mluvit," uvedla organizátorka Lenka Kunčíková.

„A při našem posledním setkání si pro nás připravil 
i překvapení a za pomoci tatínka se postavil na nohy," dodává dojatým tónem Jaroslava Praxová.

Jeho stav se neustále zlepšuje. Obří skoky dělá nejen díky štědrosti lidí, ale především také zásluhou enormního nasazení a obětavosti rodičů. Dnes proto může normálně navštěvovat školu a za pomoci asistentky nadále rozvíjet své dovednosti a schopnosti. „Je opravdu moc šikovný," pokyvuje Praxová.

Pořádají speciální dražbu zážitků

Organizátoři letos chtějí překonat první velmi solidní ročník, kdy se podařilo získat téměř čtyřicet tisíc korun. Benefici proto tentokrát okoření zcela nový zábavný formát, který by pořadatelům také mohl pomoci získat další finanční obnos na chlapcův rehabilitační pobyt.

„Kamarád pro nás vymyslel jakousi zážitkovou aukci, kterých je pět. Detailně bych je neprozrazovala, neboť půjde o velké překvapení. Princip spočívá v tom, že se v různých blocích večera návštěvníkům benefice zobrazí zážitky. Mohlo by to zvýšit výtěžek akce, který by mohl být ve finále o to zajímavější," uvedla organizátorka Lenka Kunčíková s tím, že startovní cenu pravděpodobně nenasadí. Už vloni tak nastavili částku díky dražbě klobouku legendárního poličského kytaristy a zpěváka kapely Nasaďte ski Jana Zálohy.

Další peníze by během večera mohli získat i díky bohaté tombole. „Máme namotáno na tisíc lístků. Lístky budeme prodávat za pětikorunu. Ozývají se nám s dary do tomboly jak drobní podnikatelé, tak firmy i soukromé osoby. Podaří se nám nejspíš dát dohromady sto padesát cen – od propagačních materiálů, knih, kosmetických balíčků až po vstupenky na kulturní akce či cvičení," dodala Kunčíková.

Rock i tancovačka

Výživné hudební menu obstarají staré známé kapely. „Vystoupí vysokomýtští Interstate 60, Dirty Way z Litomyšle a na závěr jsme si připravili tancovačku se skupinou Třetí zuby," uvedl Jan Hradecký, který má na benefici na starost hudební produkci. Sám tvrdí, že solidarita skupin je také úžasnou záležitostí a v minulosti příjemně překvapily.

„S kapelami je skvělá spolupráce. Kdykoliv jsem je oslovil, nevyskytl se žádný problém. O naší akci pro Vašíka už vědí. Jen jedna kapela se omluvila. Byla by to pecka, avšak zpěvačka musela na operaci a musejí vystoupit 
v jiném termínu. Velmi je to mrzí," dodal.
Dosud se dva uplynulé ročníky podařilo vybrat kolem 68 tisíc korun. Peníze získané na benefici poslouží k zaplacení rehabilitačního pobytu na Slovensku v ceně 130 tisíc korun, který nehradí pojišťovna.

Autor: Bohuslav Stehno

5.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lubomír Růžička, trenér Dekstone Turů Svitavy, odpovídá čtenářům Deníku.

On-line skončil: odpovídal trenér svitavských basketbalistů

Ilustrační foto.

Senior se nevrátil z procházky, policie muže nalezla živého a zdravého

Sedmkrát správně? Pouze jediný hráč to svedl, Tomáš Pánik bere prvenství

Svitavy – Po dvou kolech nesoucích se ve znamení bodových hodů přišly na soutěžící v podzimní TIP lize Svitavského deníku poněkud chudší časy.

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Hrozí zhroucení stropu. Bazén při škole musejí zavřít

Moravská Třebová – Zdá se, že bazén při základní škole na Palackého ulici, který ve večerních hodinách využívala i veřejnost, definitivně dosloužil. Podle statika, kterého radnice pověřila prověřením technického stavu bazénu hrozí propadnutí stropu. 

Naši prvňáci ze ZŠ Vidlatá Seč a Trstěnice

Svitavsko - Každou středu vám představujeme letošní prvňáčky ze Svitavska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení