Pro děti matek, které se ocitly v nouzi a nebyly tuto situaci schopny samy řešit, přivezly napletené svetříky a další doplňky, které je zahřejí.
Měly jsme možnost si prohlédnout, jak je o matky s dětmi postaráno a co je smyslem práce pracovnic azylového domu. Je důležité, že není poskytnuto jen existenční zázemí a možnost řešení nepříznivé sociální situace, ale že usilují o mobilizaci a aktivizaci potencionálu klientek tak, aby se matky mohly vrátit do běžného života.

Z webových stránek jsme se dozvěděly, že celý březen probíhá sbírka , kterou pořádá Místní klub Chrudim, ANR ČR ve prospěch Azylového domu pro matky s dětmi v nouzi se sídlem v Koclířově.

Darovat můžete hračky pro děti, pastelky, omalovánky, papír na malování, knihy, oblečení, ceny do soutěží, případně také potřeby pro domácnost, nábytek, elektroniku nebo výpočetní techniku.

Jestliže se budete chtít zapojit do této sbírky také vy, můžete tak učinit předáním, příp. zasláním na adresu Azylový dům pro matky s dětmi v nouzi, Koclířov 140, 569 11.

Ladislava Morkesová, Svitavy