Svými výkony opět potvrdili již několik let trvající pravidlo: „Na stupně vítězů nikoho nepustíme!“

V pátek skateboardisty přivítal starosta Jaroslav Martinů. Mezi nimi byli také mistři republiky a Evropy, dokonce i mistři světa bratři Jakub a Jaroslav Knettigovi a nově zvolený prezident České asociace slalomu na skateboardu Radim Hromádko z Poličky. Všichni poličští reprezentanti zaujímají přední místa nejen v České republice, ale i v Evropě. Poslední obrovský úspěch zaznamenali na halovém mistrovství republiky Skate slalom open v Brně. „Zde stála na stupních vítězů dokonce pouze Polička,“ uvedla Naděžda Šauerová z městského úřadu.

Hledají talenty

Takové úspěchy slaví poličští „prkýnkáři“, přestože jim zmizel ideální prostor pro tréninky. Skateboardistům udělala „čáru přes rozpočet“ rekonstrukce náměstí. Na kostkách totiž nemohou trénovat. Jaroslav Martinů doufá, že tréninky slalomářů na nově vybudované silnici v průmyslové zóně přinesou výsledky stejně dobré, ne – li lepší.

Mohlo by se zdát, že díky takovým výrazným úspěchům korunovaným medailemi a zlatými poháry, poličským slalomářům nic nechybí. Bohužel tomu tak není. Postrádají malé nadšence pro tento sport, své pokračovatele. Vyzývají proto ty, kteří mají zájem, aby se stali členy této úžasné party a neváhali se mezi českou reprezentační špičku zapojit. Ti nejlepší totiž hledají nové talenty.

Úspěchy mladých reprezentantů

Jakub Knettig - druhé místo na Mistrovství ČR a první místo na MS - kategorie Junior
Jaroslav Knettig - Mistr Světa a Mistr ČR - kategorie Junior
Petr Matouš - třetí místo na MS a třetí místo na MČR - kategorie Junior
Vojtěch Valena -Čtvrté místo na MS a čtvrté místo na MČR - kategorie Junior
Vítek Hromádko - čtvrté místo na MS a páté místo v kat Junior
Renata Škrabalová Mistr. ČR a osmá na MS v kategorii Ženy
Zdeněk Mach vicemistr ČR a osmý z MS