Letošní klání bylo sice s menší účastí, ale kvalitu to neovlivnilo. Naopak, téměř všichni, kteří zasedli v kategorii A v live carvingu ke stolům, měli šanci na celkové prvenství, což se nakonec potvrdilo. Vítězem kategorie B a mladý talent z Poličky Vojtěch Petržela, jenž nedávno zazářil na Mistrovství Polska juniorů (celkově 3. místo), nakonec v celkovém klesl po live řezání klesl na čtvrtou příčku.

Kouzla s dýní předváděl v Českých Budějovicích žák proslulého poličské střední školy Vojtěch Petržela. Skvělý carving a zručnost mu vynesly medaili.K celkovému prvenství se naopak díky vyrovnaným výkonům a originálním výrobkům prořezal Radek Vrána z restaurace Rajka ve Valašském Meziříčí a člen Czech-Slovak Carving Teamu. .Pro Vránu je to první celkové prvenství po řadě dílčích úspěchů v kategoriích a několika 2. a 3. místech. Na druhém místě skončil Tomáš Lipavský z SOŠ a SOU Polička, který vyhrál kategorii A v limitu a před pár týdny v Polsku obsadil celkovou čtvrtou příčku. Pohár za 3. místo si odváží do Valašského Meziříčí Zdeňka Sedlaříková.

Vítězem kategorie C – „strašidelná dýně", která se už nepočítala do celkového hodnocení, se stala Radka Horká z Topolné, stříbrnou medaili si odvezla do Bystřice u Benešova Zuzana Hovorková a bronz Darina Chvilíčková do Valašského Meziříčí.

V kategorii D pro začátečníky byla na prvních třech místech udělena zlatá medaile, což bylo milým potěšením. O prvenství rozhodla jemná a čistá práce Vojty Petržely, těsně za ním skončila Wurmová Michaela z Ústí nad Labem s plastickým motivem ptáka a třetí místo putuje do Poličky díky Martine Vodvárkové.
Po této poslední soutěži v roce byl vyhodnocen žebříček CZECH CARVING CUPu z live soutěží, kde bodovalo 45 řezbářů. Počítaly se dva nejlepší výsledky ze tří akcí. České Budějovice ale žádnou změnu na 1. – 3. místě nepřinesly.

Celkovým vítězem se stal Polák Grzegorz Gniech, před Václavem Mužikovským ze Vsetína a členem CZECH-SLOVAK CARVING TEAMu. Třetí příčku obsadil Pavel Švestka z Ústí nad Orlicí.

Luděk Procházka, Odborný garant soutěže