„Vyčlenili jsme z rozpočtu dvě stě čtyřicet tisíc korun na počáteční opravu opěrné zdi na nábřeží Svobody. Odborníci odhadují generální rekonstrukci na patnáct až dvacet milionů. Tolik peněz ale nemáme, proto jsme přistoupili k preventivnímu opatření," informoval starosta Poličky Jaroslav Martinů.

Zeď na nábřeží

Nejvíce trpí ta část, která je zatopená vodou. V zimě promrzá. Stavební firma sbíječkami odstraní staré zbytky zdiva mezi kameny. „Zhruba do výšky jeden a půl metru je vyspárují kvalitním betonem. Tím dojde ke zpevnění zdi," sdělil Jaroslav Martinů. Životnost se tak prodlouží. Během dalších deseti let by město mohlo sehnat peníze na opravu. Také lidé jsou přesvědčení, že zeď potřebuje opravit nebo alespoň zpevnit. „Projede tudy hodně aut. Místo je velmi namáhané," řekl Jan Jedlička z Poličky.

Radní pracují na několika velkých investičních akcích. „Na základě získaných dotací upravujeme platby pro letošní rok," vysvětlil Jaroslav Martinů. Radní mají v rukou konečné rozhodnutí ze státního fondu, které upravuje dotace na dvě školky. Více jak osm set tisíc korun dostali na opravu hradeb hradu Svojanov, která je v plném proudu. Podle starosty příjem města vzrostl i díky lesnímu hospodaření, a  to o tři a půl milionu korun. „Dále posilujeme provoz neziskových organizací na poli kultury a sportu," dodal Jaroslav Martinů. Rozpočtová změna proto upravuje  všechna čísla do reálného stavu.