Hlavním projektem, do kterého se v Poličce pustí, je oprava domu s pečovatelskou službou. Celkové náklady podle předpokladů vycházejí na dvacet jedna milionů korun. „Počítáme s tím, že dostaneme padesátiprocentní dotaci. Konečná cena by se mohla soutěží ještě snížit," sdělil starosta města Jaroslav Martinů.

Radní chtějí také dokončit rekonstrukci ulice Tyršova včetně prostranství u pošty. První etapa měla být hotová už vloni, ale kvůli počasí ji nedokončili. Jak uvedl starosta, v letošním roce provedou na tomto území opravy za osm a půl milionu korun.

Plánují také další akce. „Chceme pokračovat v opravě chodníků, a to v ulici Hegerova. Vyjde zhruba na jeden a půl milionu korun," informoval Jaroslav Martinů. Tři až čtyři miliony investují také do povrchů na sídlišti Boženy Němcové.

V krytém bazénu by rádi vyměnili část technologie. „Chceme pořídit i UV lampu, která zlepšuje kvalitu vody," vysvětlil starosta. Pro přírodní koupaliště by se hodil vysavač. Plány ale nejsou definitivní. Konečné slovo dostanou zastupitelé.