„Město Polička nabízí zcela novou moderní službu – mobilního průvodce městem! Premiéru má i nový grafický styl, protože „mobilní Polička" je zpracovaná již v novém grafickém stylu města," říká tisková mluvčí Poličky Naděžda Šauerová.

Nová služba nabídne turistům bezplatný informační servis. Pro začátek průvodce v chytrých mobilních telefonech pomůže s prohlídkou města v příjemném grafickém náhledu. Lidé navíc rychle a snadno naleznou také nejrůznější poskytované služby ve městě. „Průvodce obsahuje komplexní a aktualizované údaje o objektech cestovního ruchu s detailními informacemi o poskytovaných službách," připomíná Naděžda Šauerová další výhody.

Zábava i památky

Mobilní aplikace zároveň odkáže nejen na turistické atrakce, cíle a pamětihodnosti. Lidé se v jediné vteřině dozvědí o tom, kde najdou vhodné ubytování, restaurace, nebo kulturní vyžití. „Praktické jsou jistě i informace o službách jako jsou směnárny, bankomaty, sauny či veřejné WC," upozorňuje Naděžda Šauerová.

Polička doteď mobilního průvodce vůbec neměla a sázela především na kapesní průvodce, mapky a jiné prostředky. „Zavedením mobilní aplikace se dostaneme na úroveň jiných měst, která tuto službu již začala využívat. Je to trend a zlepší komfort turistů, kteří využívají ve velké míře mobilní telefony," dodává mluvčí města.

Nejnovější aplikace navíc bude propojená na portál východních Čech, mimo jiné také s webem Českomoravského pomezí a České inspirace, do jejichž struktur je Polička také zapojená. Jenže město uvažuje, že svého průvodce do telefonu bude v nejbližších měsících a letech dál vylepšovat a zlepšovat tak komfort pro návštěvníky města.

„Aplikaci chceme v budoucnu ještě nechat přeložit do anglického a německého jazyka. Uvažujeme o tom, že právě na tento záměr do budoucna použijeme dotační prostředky. Průvodce už nyní nabízí i nádherné fotografie k popisu památek a všech dalších důležitých míst," vysvětluje Naděžda Šauerová.

Obvyklý výrobce

Polička se právě pro záměr výroby mobilní aplikace spojila se svitavsko-pražskými vývojáři, kteří se podíleli na projektech okolo Českomoravského pomezí, nebo také speciálního programu k výročí narozenin Milouše Jakeše. Do průvodce a jeho zavedení letos investovala na třicet tisíc korun.