Jen obnova hradeb v Poličce vyjde letos na 1,2 milionu korun, z toho 400 tisíc tvoří dotace. „Obnova městských hradeb se po několika letech blíží do finiše. Po celkové revitalizaci hradebního okruhu zbývá pro letošní rok dokončit dvě části hradebních úseků v jižní části v prostoru Na Valech. Jedná se o statické zajištění části hradební zdi, která je téměř v havarijním stavu, vedle uličky Hradební a výměna poškozené střešní krytiny na jedné z bašt,“ přibližuje mluvčí města Naděžda Šauerová.

Více než 1,7 milionu korun bude stát oprava poličské radnice. Původně měla v tomto roce odstartovat obnova jejího obvodového pláště včetně restaurování kamenných prvků a fasádní výzdoby.

„S ohledem na náročnost akce se po důkladné analýze zpracované projektové dokumentace doporučuje využít dotaci od ministerstva kultury na restaurování omítek a štukové výzdoby vestibulu druhého patra barokní radnice. Navíc čekáme na přislíbenou dotaci od Pardubického kraje,“ dodává Šauerová. Nemalé peníze potřebuje hrad Svojanov. Na 1,8 milionu korun vyjde oprava statiky hradeb v areálu hradu.