Problémy s výtržníky a kriminalitou mládeže řeší už několik měsíců ve městě na Malé Hané. Policie sice posílí místní řady mužů v uniformě. Jenže do budoucna se počítá se zrušením služebny. Starosta Roman Müller podepsal v pátek s policií dohodu o spolupráci.

V současné době slouží v Jevíčku tři policisté. Podle tabulek je ovšem počet pět a vedoucí. Tím se stal nedávno Martin Švancara. Již brzy ale projde jevíčská policie proměnou. „V republice už takových malých služeben moc neexistuje. Počítáme, že zřejmě ještě letos zanikne i v Jevíčku. Policisté by pak patřili pod Moravskou Třebovou, ale v Jevíčku by nadále sloužili,“ přibližuje budoucnost Stanislav Dobeš, zástupce šéfa uniformované policie ve svitavském okrese.
Jevíčští radní proto stále uvažují o zřízení městské policie. „Je to všechno o penězích, ale současně vidím, že policii opravdu potřebujeme. Přemýšlíme o dvou strážnících,“ dodal starosta Roman Müller. Zlepšení situace si slibuje také od dohody, kterou v pátek uzavřel s policií. „Cílem je posílení dosavadní spolupráce mezi policií a místní samosprávou. Obě strany by se tak měly lépe shodnout na definici rizik obce, prioritách, metodách a jejich řešení,“ vysvětluje vrchní inspektorka Anna Štegnerová ze svitavské policie.

Jevíčko je podle policistů ve svitavském okrese nejbezpečnějším městem. Nápad trestné činnosti je malý, což podle nich svědčí o dobré prevenci.