"Prověřování výbuchu z naší strany nadále pokračuje a k příčině se budeme moci vyjádřit až po skončení prověřování a vypracování znaleckých posudků," uvedla Vilímková. Podle ní to může trvat ještě týdny či měsíce.

Série explozí v jedné z hal zranila 19 lidí, z toho byli tři zaměstnanci vážně popáleni. Škoda se odhaduje na desítky milionů korun.
Policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti, obviněn zatím nikdo nebyl. Ve strojírnách vybuchla podle Českého báňského úřadu trhavina TNT, která byla součástí munice. Stalo se to při lisování takzvaných počinových náloží, výbuch a následný požár způsobil další exploze uskladněného materiálu.

čtěte také: VRÁTNÝ ODMÍTAL VPUSTIT ZÁCHRANÁŘE, ZDRŽEL SANITKY 

Společnost obnovila výrobu a provoz v nepoškozených budovách 28. února. Do té doby byli zaměstnanci doma a pobírali plnou mzdu. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) chce nechat prověřit bezpečnostní systém firmy. Ředitel Poličských strojíren Petr Němec nedávno odmítl tvrzení, že společnost něco zanedbala, podle něj byly veškeré provozy pravidelně kontrolovány.

Provoz na výrobu munice, v němž nastal výbuch, patřil společnosti STV Group, která je sesterskou společností Poličských strojíren. Poličské strojírny se specializují na výrobu a prodej pneumatických prvků a zakázkovou strojní výrobu. Skupina STV zaměstnává přes 500 lidí a v roce 2016 měla tržby téměř 1,5 miliardy korun.

čtěte také: AUTA HASIČŮ VYPADAJÍ, JAKOBY PROŠLA VÁLKOU