„Když jsem jel do Svitav, připadal jsem si, jako bych brzdil provoz. Přestože jsem dodržoval povolenou rychlost, předjížděla mne spousta aut. Ti, kteří na to neměli dostatečně silné auto, počkali do nejbližší obce. Najednou přišla jejich chvíle , aby ukázali, že oni na to mají,“ popisuje jízdu Josef Daniška.

Zažil tedy nadměrný provoz na silnici číslo 35, která se snad v budoucnu dočká sestřičky v podobě rychlostní komunikace. „Jsem zastáncem toho, aby se tato silnice dostavěla. Obyvatelé průjezdních měst se konečně dočkají čistého ovzduší a nebudou muset dýchat výfukové zplodiny,“ souhlasí s odlehčením nadměrné dopravy přes obce Josef Daniška.

Navrhuje také další řešení, jak zbavit silnice dlouhých jedoucích kolon. Převedl by tranzitní dopravu přes Českou republiku na železnici. „Zavedl bych takové poplatky za průjezd naším územím, které by byly srovnatelné s cenou železniční přepravy.

Řidiči by pak dodržovali stanovené přestávky pro odpočinek přímo ve vlaku a za hranicemi opět usedli za volant,“ říká Daniška. Zvláště svitavskému okresu by toto řešení dopravní situace značně ulevilo.