V parku kvetou rododendrony a právě mezi těmito barevnými skvosty je připravený program jak pro dospělé, tak i pro děti. „V minulém roce jsme začali spolupracovat s městem Svitavy na přípravě Dne rododendronů. Zařadili jsme také Voříškijádu," uvedl Josef Zelený, vedoucí záchranné stanice. Chovatelé se mohou přihlásit na přehlídku se svým chlupatým mazlíčkem. „Letos se soutěží ve třech kategoriích, a to pes s průkazem původu, bez průkazu původu a novou kategorií je dítě a pes," vysvětlila Dana Groszmanová ze záchranné stanice. Všichni pejsci dostanou diplom. Pro vítěze mají pořadatelé připravené pěkné ceny.

Během zábavného odpoledne se budou prezentovat hasiči i policisté. Hlavně dětem představí svou techniku. Účast opět přislíbil klub agility z Moravské Třebové a dravé ptáky dovezou sokolníci. Nebudou chybět ani soutěže pro děti. Užijí si i milovníci hudby. O tu se postarají kapely Vendolband, Ponny Expres a Sto zvířat.

Na své si přijdou i chovatelé. „Po celou dobu bude přítomná veterinářka, která zájemcům ráda odpoví na jejich dotazy. Další odbornice poradí chovatelům v oblasti výživy domácích mazlíčků," řekla Dana Groszmanová. V nabídce budou rovněž chovatelské potřeby, ale i potřeby pro zahrádkáře. Ti zde pořídí i květiny a sazenice.

Do akce se zapojily i studentky. Ovládnou minibazárek, ve kterém budou za pár drobných nabízet zajímavé věci. Podle Dany Groszmanové k dostání budou i kvalitní doma pečené psí sušenky.

Výtěžek akce bude věnovaný na podporu Záchranné stanice volně žijících zvířat v Zeleném Vendolí .