Nejcennější trofej putuje po šesti letech za hranice. Vítězem se stali borci z DHZ Pavlice. Pro nás možná neznámá obec, ale na Slovensku je to tým, který pravidelně vozí cenné kovy z nejrůznějších soutěží.Jak si vítězové všechno užili?

Kde jsou vlastně Pavlice?
Pavlice jsou malá obec v trnavském regiónu s více než 550 obyvateli. Sice je to malá obec, ale soutěžní tým DHZ Pavlice tvoří pouze Pavlicané.

Jakou ligu jezdíte?
Od roku 2013 je DHZ Pavlice účastníkem Západoslovenské hasičské ligy. Od tohoto období se nám ligu podařilo vyhrát pětkrát, naposledy v tomto roce. Díky vysokým umístěním v lize, DHZ Pavlice každoročně postupuje na Slovenský superpohár, kde úspěšně reprezentují Západoslovenskou hasičskou ligu.

Proč jezdíte do Širokého Dolu?
Tato soutěž dýchá historií a také proto je motivací každého týmu se sem dostat a co nejlépe se umístit. Je spojená s recesní oslavou VŘSR a tomu odpovídá bohatý doprovodný program. Soutěže jsme se tento rok zúčastnili počtvrté.

Jaké to je zvítězit a porazit nejlepší československé týmy?
DHZ Pavlice se letošním vítězstvím zapsalo do historie této soutěže. Podařilo se jim jako druhému slovenskému týmu zvítězit. Vítězství je prestižní záležitostí, čemuž odpovídala také následná oslava. Toto umístění zarezonovalo v celém Česku a Slovensku. Na základe úspěchu soutěže v tomto roce, ať už po organizační stránce i za účasti kvalitních týmů z Česka a Slovenska, se už nyní můžeme těšit na příští rok.

Jakub Paulíček