Michal Pinc přestal komunikovat s radnicí. Nereaguje ani na nabídky odškodného

Spor rodiny Pincovi a radnice trvá dva roky. Tehdy Michal Pinc poukázal na vodu ve sklepě. „Voda se sice objevovala v domku pravidelně každé jaro, ale vždy zmizela. V roce 2006 ve sklepě zůstala ž do léta,“ uvedl před časem Michal Pinc. Vlhkost prostoupila až do obytných částí domu.

Závadu na rybníku způsobil podle starosty tlak spodní vody. „Nyní je ale v domě sucho. Nařídili jsme kontrolní měření. Rybník je právě rok ve zkušebním provozu,“ sdělil Michal Kortyš.

Michal Pinc přesto odchází údajně ze svitavského okresu, protože našel práci v kolínské automobilce. Současně ale potřebuje peníze, aby zaplatil vysoké dluhy. Jinak mu hrozí pobyt ve vězení. Vedení litomyšlské radnice je přístupem majitele domu ve Višňárech překvapené. „Chtěli jsme vzniklé problémy u domu odstranit, ale Michal Pinc nám nedovolil vstup na pozemek. Žádali jsme od něho dokumenty, abychom záležitost definitivně vyřešili, ale čekáme na ně dodnes. Na výzvy nereaguje. Jeho chování je zarážející,“ uvedl starosta Litomyšle.

Radní již vědí, že Pincovi prodávají domek se zahradou přes realitní kancelář. Problém tím pro ně ale nekončí. „V každém případě chceme rodinu odškodnit, ale musí s námi jednat. Jsem rozhodnutý zaplatit Pincovým částku až do výše sto padesáti tisíc korun. To je strop,“ dodal starosta Litomyšle Michal Kortyš. Radní nyní čekají, jestli Pincovi změní přístup a začnou s litomyšlským úřadem, respektive právníkem města, komunikovat.