„Vyjít každému vstříc, nikoho nezklamat a odvést dobrou práci.“

Hledáte šikovného čalouníka, který vám opraví nábytek po babičce nebo sedačky ve veteránu? Představujeme vám čalouníka Jiřího Flídra z Litomyšle. Důvodem, proč jsme za panem Flídrem přišli, je, že chceme společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku najít nejšikovnějšího fachmana svitavského regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

Jiří Flídr řemeslo zdědil po svém otci, u kterého začínal v dílně. „Otec začal po revoluci podnikat jako čalouník. Vyučil jsem se proto stejnému řemeslu. Před dvěma lety otec odešel do důchodu a zůstal jsem v dílně sám,“ říká Jiří Flídr. Opravuje nejen židle, křesla, ale také historické kousky. Před lety obnovovali kompletně sedačky v hledišti divadla Smetanův dům v Litomyšli. Dělá také čalounění do aut, opravuje nábytek, vybavuje interiéry letadel nebo šije plachty na lodě. „Práce je různorodá. Jsem rád, že každou chvíli dělám něco jiného. Sériová výroba by mne nebavila,“ dodává Flídr. Nejlepší odměnou po práci je pro něho chvíle klidu s rodinou a ročním synem, spánek a také vypnutý telefon. Věnuje se také svému velkému koníčku a tím jsou staré motorky a automobilové veterány.

Zeptali jsme se Jiřího Flídra také na tajemství úspěchu. Prozraďte, co děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se zákazníci vracejí?

„Otec mi vždycky kladl na srdce, ať je práce dobře odvedená. Snažím se proto všechno dělat, jak nejlépe umím,“ říká šikovný čalouník.

Na co se nejvíce těšíte po dni plném práce?

,,Když už mám po práci, věnuji se své rodině, mám ročního syna, takže o zábavu je postaráno. Také si rád zalenoším, vždyť to znáte, odpočinek je třeba!“ dodává Flídr.