Nepořádek se nelíbí místnímu obyvateli Vladimíru Badinovi. Vzkazuje pořadatelům, aby si po sobě příště uklízeli. „Ještě ve středu byly stromy kolem silnice na Svojanov polepeny směrovkami. Lesy v okolí zdobily metry igelitových pásů a různé cedulky s úkoly soutěží,“ zlobí se na organizátory setkání Badin. Stěžuje si také, že se s odstraněním výkalů majitelé ridgebacků vůbec neobtěžovali.

Podotýká, že dávno je doba, kdy louky a lesy byly všech. „Na Svojanově tomu však tak není,“ vzkazuje pořadatelům Vladimír Badin. Jeho informace o výkalech překvapila Petra Kotěru, organizátora psího tábora: „Každý z majitelů měl u sebe dostatek sáčků na psí exkrementy.“ Pokud chtěl Vladimír Badin upozornit na nepořádek, měl přijít do tábora. „Ihned bych sjednal nápravu,“ říká Petr Kotěra.

Pořadatel psího tábora se omlouvá, pokud psi v této krásné přírodě něco způsobili, ale Badinovým kritikám se brání. „Na Svojanov jsem přijel hned druhý den, kdy jsem obdržel stížnost. Ve čtvrtek jsem žádné značky ani igelitové pásky nikde neviděl. Spojil jsem se s vedoucím, který měl na starosti značení soutěže. Řekl mi, že ho ponechali ještě pro jeden závod, který se měl odehrát ve čtvrtek.

Ten však organizátoři ve středu zrušili,“ vysvětluje Petr Kotěra, proč došlo k prodlení při odstraňování igelitových pásek. Veškeré ukazatele neprodleně pořadatelé odstranili. Pokud někdo zneužil jejich značení pro jinou soutěž, organizátoři za to nemohou.

Byl jsem ve Svojanově 12. července asi kolem 18 hodin provést finanční vyrovnání za náš tábor. Žádné značky ani igelitové pásy jsem neviděl, tak jsem se telefonicky spojil s vedoucím sportovní sekce, který měl na starost značení železného RR,jak to doopravdy bylo s naším značením a bylo mi řečeno, že značení bylo původně ponecháno ještě pro jeden závod (měl být 13.7.2007). Tento závod byl ve středu večer zrušen a veškeré značky byly ve čtvrtek kolem 15 hodiny odstraněny. Žádné cedulky s úkoly na naší trati nebyly, takže pokud někdo využil našeho značení pro svou soutěž – nebyla to naše záležitost. Nedovedu si představit, že by při jízdě na kole na čas dokázal někdo plnit úkoly a navíc rhodéský ridgeback je velmi inteligentní pes, ale číst se nám ho ještě nepodařilo naučit.

Překvapila mě informace pana Badina o psích výkalech. Ve spolupráci s časopisem Svět psů měl u nás na táboře každý páníček k dispozici dostatek sáčků na psí trus. Velmi mě mrzí názor pana Badina cituji „ Nechtěl bych to vidět v táboře, kde byli celý týden ubytováni.“ Je škoda ,že člověk dokáže kritizovat a není schopen sám se přesvědčit o pravdivosti své kritiky. Ptám se, to pan Badin není schopen, když mu jak říká u penzionu několik tz. páníčků se svými miláčky prošlo kolem a ani jeden se neobtěžoval to něco po svém psu uklidit- na to ty páníčky upozornit, nebo mohl přijít do tábora a na jeho připomínku bych ihned sjednal nápravu.

Kritika je dobrá věc, ale má být konkrétní a pokud možno okamžitá, aby se dala ihned sjednat náprava a každá strana se mohla na místě k tomu vyjádřit. Osobně jsem rád, že doba kdy patřilo všechno všem je pryč, jak říká pan Badin, ale jeho chování mi připadá, jako by ta doba ve Svojanově byla- až se mnou nemůže nikdo o ničem polemizovat nic na místě vysvětlit, tak vás napráskám.

Závěrem se omlouvám všem jménem našeho klubu, pokud naší pejsci v této krásné přírodě „něco způsobili“. Říká se, že pes je nejvěrnější přítel člověka a věřte, že pokud ho budete mít rádi nikdy vás nezradí na rozdíl od člověka. Ing. Petr Kotěra, předseda klubu RR Sport

V článku o ridgebackovém táboře na Svojanově u Borušova píše pisatelka pod značkou „ap“mimo jiné jak je na Svojanově krásně. Ale já se ptám, jak dlouho? Stromy kolem silnice na Svojanov jsou dodnes /11.7.2007/ polepeny směrovkami, lesy v okolí ozdobeny metrovými igelitovými pásy a cedulkami s úkoly. V článku se píše, že na Svojanově bylo přes 100 psů a co psí výkaly.Prošlo kolem našeho penzionu několik tz.páníčků se svými miláčky,ale ani jeden se neoptěžoval to něco po svém psu uklidit. Nechtěl bych to vidět v táboře, kde byli celý týden ubytováni.

Chtěl bych vzkázat jedné z organizátorek paní Katce Vlčkové, příště si po sobě vše ukliďte, nejezdíte na Svojanov sami a nebo si dělejte nepořádek u Vás doma!!!!

A také bych Vám chtěl říci, že je dávno pryč doba, kdy louky a lesy byly všech. Na Svojanově tomu však tak není! M. Badi