Radní ještě  nevzdali „boj" o pozemek pod vyhořelým hotelem Morava v centru města. Již před časem jednali s majitelem Petrem Bílkem o koupi. Město navrhovalo cenu jeden milion korun, ale podnikatel  požaduje  dvojnásobek.

Místostarosta Václav Mačát v srpnu znovu kontaktoval majitele volné parcely. „Chtěl vědět, zda za pozemky stále žádá dva miliony korun, tedy prodejní cenu, kterou neschválilo červnové zastupitelstvo. Majitel ovšem svůj požadavek potvrdil. Zastupitelé navrhovali jednat s majitelem o odkoupení za cenu jednoho milionu korun. Tato nabídka ale zůstává pro Petra Bílka nepřijatelná," sdělila Dagmar Zouharová, mluvčí Moravské Třebové.

Pozemek po hotelu Morava je v současnosti provizorně zabezpečený proti úrazu kolemjdoucích lidí. „Po hotelu  jsou na pozemku sklepy, proto  jsme s majitelem  Petrem Bílkem domluvili, že zajistí vchody do sklepení panelem. Hrozí totiž, že by tam mohl někdo spadnout. Sklepy jsou zatopené vodou," uvedl  Pavel Brettschneider, místostarosta Moravské Třebové. Ve sklepech se dříve skrývali bezdomovci. Nyní jde hlavně o bezpečnost dětí, které by mohly jít nebezpečné místo  prozkoumat.

Budoucnost pozemku je však nejasná.  Je tak možné, že parcela bude několik let ležet ladem a nakonec ji stejně koupí město. Majitel ovšem tvrdí, že má nějakého zájemce o koupi za dva miliony korun. Pro město ale nyní bude otázka  parcely asi pasé, protože dva miliony korun nemá.