Tento počin se setkal s rozporuplnými reakcemi. Laická veřejnost jej hodnotila až mnohdy vulgárními připomínkami, které převládaly nad pochvalnými komentáři. Zvláště na sociálních sítích a diskusních fórech. „Výstavu hodnotíme velice kladně, hlavně proto, že vzbudila diskuzi mezi diváky, přitáhla nové návštěvníky do našeho města a potvrdila, že Litomyšl je velice kulturní a otevřené město," reagovala za Galerii Miroslava Kubíka Miroslava Kubíková.

Mnozí návštěvníci Klášterních zahrad se však kromě vskutku originálního díla pozastavovali i nad tím, jak je možné něco tak velkého umístit na trávník, zvláště když v minulosti nebylo možné na něj vstoupit ani bosou nohou. Navíc bylo už dopředu jasné, že dojde k jeho poničení.
„Naše firma samozřejmě hradí náhradu poškozeného trávníku v místech, kde byla umělecká díla umístěna," řekla krátce po jejich odvozu Miroslava Kubíková. Slib byl dodržen, ale nakonec nedošlo k pouhé obnově poškozených míst. Na konci září byl odstraněn celý trávník v prostoru, kde byl autobus. Ke kompletní obnově bylo nutné přistoupit kvůli jeho špatnému stavu způsobeného vodou. „Celý trávník byl odstraněn, zrekonstruovala se drenáž a vysela nová tráva. Máme v plánu letos trávník ještě dvakrát posekat," vysvětlil situaci Karel Kalousek, ředitel Městských služeb Litomyšl.

Na zafinancování celé obnovy se tak podílela nejen Galerie Kubík, ale i město. V obou případech se jednalo o desetitisíce korun.
Umělecké dílo Lukáše Rittsteina Tour 2010 míří na výstavu do USA. Následně bude vystaveno v Číně. Dva žulové menhiry nazvané Zpátky do kamene čeká v příštím roce cesta do Itálie.

Litomyšl se může v budoucnosti dočkat dalších podobných uměleckých záměrů. „Vzhledem k tomu, že jsme se v letošním roce setkali s pozitivním ohlasem veřejnosti a to jak laické, tak i odborné, přemýšlíme o další možné open air instalaci," sdělila Miroslava Kubíková.