Pokud bude přát počasí, první milovníci koupání by se mohli smočit už tuto sobotu v aquaparku v Moravské Třebové.

Když bude krásné počasí, bude pak v třebovském aquaparku otevřeno každý den. Návštěvníci mohou využít i tobogán nebo skluzavku. Novinkou pro tuto sezonu je dřevěná prolézačka pro děti. Ceny se podle ředitelky technických služeb Gabriely Horčíkové nezměnily.

Jen pětadvacítka

Prvního června uvítají koupáníchtivé návštěvníky i na litomyšlské plovárně. V provozu bude zatím pětadvacetimetrový bazén se solárním příhřevem vody a tobogán, od poloviny června pak i padesátimetrový bazén. „Před sezonou jsme natřeli bazény, vyměnili celé chlorování," řekl vedoucí koupaliště Zdeněk Kocman. Ceny zůstávají stejné jako vloni. Za nepříznivého počasí si místo na koupališti mohou lidé zaplavat v krytém bazénu.

Ve Svitavách by se brány plovárny měly otevřít patnáctého června. „Vše se bude odvíjet podle počasí," uvedl vedoucí koupaliště Filip Tomanec. Jedno už je ale jisté. Pro letošní koupací sezonu zůstávají stejné ceny jako v minulém roce. Návštěvníci se mohou těšit minimálně na stejné zázemí a atrakce. Nebude chybět plážový volejbal, ledová hora na vodě, pro děti bazén s lodičkami, pískoviště, houpačky, trampolína, tabule na kreslení. „Novinkou jsou pružinové houpačky pro děti, na které v loňském roce nedošlo," informoval vedoucí koupaliště. Mimo to mají ve Svitavách ještě jednu věc v záloze. Dokud ji nebudou mít potvrzenou, nechtějí ji slibovat.

Ceny zůstávají

Také Polička se připravuje na plavce. Před zahájením se pustili do technických oprav. „Obnovili jsme některé nátěry, skluzavku zvedneme asi o dvacet centimetrů," sdělila Jitka Kmošková, vedoucí plovárny. Také proběhne výběrové řízení na nákup speciálního vysavače, který bude čistit vodu. „Ostatní vybavení a atrakce zůstávají stejné," poznamenala Jitka Kmošková. Kromě velké skluzavky mají návštěvníci v areálu k dispozici plážové hřiště, tenisový stůl, brouzdaliště s tryskající vodou a skluzavkou, či houpačku. I v Poličce zachovali stejné ceny. Plaveckou sezonu chtějí zahájit čtyřiadvacátého června. 

Zahájení koupací sezony v okrese

Moravská Třebová 25. května
Litomyšl 1. června
Svitavy 15. června
Polička 24. června