Koupání chtiví lidé si užijí. Meteorologové slibují vyšší teploty na konec týdne. Koupaliště v Moravské Třebové a Litomyšli již letošní sezonu zahájilo. Brány toho svitavského se otevřou příští týden v pondělí.

Moravskotřebovský aquapark oficiálně zahájil sezonu v posledním květnovém týdnu.   Když je obloha zatažená, je ale uzavřen.  Jak uvedla ředitelka technických služeb Gabriela Horčíková, když jsou teploty nad osmnáct stupňů a bez bouřkových přeháněk, mohou ti, co rádi plavou, využít alespoň kondičního plavání od půl páté do  devatenácti hodin za jednorázové vstupné dvacet korun. Pokud bude vyloženě letní počasí, aquapark bude otevřen v obvyklou dobu. Malou nepříjemností pro návštěvníky může být mírné zvýšení cen. Podle Gabriely Horčíkové se zvedlo průměrně o pět korun.

Už se koupají

Od druhého června si mohou lidé zaplavat na koupališti v Litomyšli. „Pokud vystoupají teploty nad devatenáct stupňů, je koupaliště otevřené.   V sobotu a v neděli hlásí pěkné počasí, zpřístupněný je velký padesátimetrový bazén i se skokanskými můstky. Teď ho napouštíme," řekl vedoucí koupaliště Zdeněk Kocman.  Voda v bazénech je přihřívána v solárních gumových běhounech. Podle intenzity slunečního svitu se pak teplota vody v bazénech pohybuje mezi 21 do 25 stupňů.

V pondělí se už budou moct koupat také lidé ve Svitavách. Ti se vykoupají zatím ve větším z bazénů, v  'padesátce'. Podle vedoucího koupaliště Filipa Tomance  pětadvacetimetrový bazén zatím otevírat nebudou. Bazén musí opravit, popraskaly totiž kachličky. Opravu provedou v rámci reklamace. Pokud bude závada opravena, chtěli by 'pětadvacítku' zpřístupnit v pondělí pětadvacátého.

Novinky

Ve Svitavách si připravili pro návštěvníky plovárny několik novinek. Užijí si především děti. Přibyl nafukovací bazének, kde si budou moct děti zajezdit v malých lodičkách. Když děti omrzí na chvílí cachtání ve vodě, mohou si kreslit křídami na tabuli. I letos bude k dispozici třímetrová nafukovací horolezecká stěna, umístěná na hladině bazénu, a trampolína. V celém areálu se  lidé mohou připojit na wifi. „Do začátku prázdnin  by měly být nainstalované pružinové houpačky a větší pískoviště pro děti," dodal Filip Tomanec.

Koupaliště na okraji Poličky se podle Zdeňky Mihulkové z technických služeb  otevře devětadvacátého června. Zatím nejsou hotové práce na vylepšení. Nový kabát dostávají  boční stěny vany. Okolo bazénu přibudou chodníky ze zámkové dlažby. V místě skokanských můstků bude instalována dřevěná podlaha.