„Situaci, kdy někdo neznámý vniknul do hlavního zásobníku vody, jsme nemohli podcenit. Netušíme totiž, za jakým účelem tam pachatel mířil,“ sdělil starosta Radomil Horníček. Ve vodojemu, který je na odlehlém a těžko přístupném místě, totiž není podle starosty Jedlové co k odcizení. Proto Jedlovští z preventivních důvodů dodávky vody k odběratelům ve středu ukončili. Vodovod poté vypustili a odkalili. Starosta obyvatele celé vesnice upozornil, že vodu, která tekla z kohoutků, mohou používat jen jako užitkovou. Pitnou vodu tak dvakrát denně rozvážely dvě cisterny. Podle Otakara Pospíšila z vodárenské společnosti do obce přivezly zhruba deset kubíků pitné vody.

close zoom_in Bez pitné vody se musely v obci obejít nejen domácnosti, ale i školní jídelna, penzion, či restaurace, kam pravidelně míří na obědy okolo osmdesáti strávníků. „Cisterna zajížděla až do areálu ke školce a jídelně. Ale manipulace s velkými hrnci s pitnou vodou není snadná,“ shodly se kuchařky Dana Bidmonová a Martina Macků. Personálu restaurace pomohli nanosit pitnou vodu od cisterny štamgasti. „Odhadli jsme, že by nám mělo vystačit zhruba sto dvacet litrů pitné vody na den,“ sdělila kuchařka Marie Jedličková. Stálí hosté brali včera situaci s humorem. Shodně tvrdili, že místo vody pijí vodku nebo pivo. „Objednávky jsou jedna věc, ale jak mám umýt sklenice a personál v kuchyni talíře a nádobí, to už hosty nezajímá,“ řekla servírka Ludmila Procházková. Preventivní opatření, ale bylo odvoláno včera odpoledne. Přesto starosta odhadnul, že kompletní podrobné výsledky rozborů bude mít do tří dnů.

Pachatel, který se vloupal do vodárny, způsobil problémy celé obci. „Vznikly nám samozřejmě další náklady. Za vypuštění a napuštění vodovodu i za zásobování cisternami,“ potvrdil starosta Radomil Horníček. Vloupání do vodojemu, ze kterého nic nezmizelo, je posledním z řady případů, ke kterým v obci došlo. „Bylo by záhodno, aby policie zvýšila aktivitu především o víkendech,“ uzavřel Radomil Horníček. Kriminalita ve vsi podle starosty totiž ve srovnání s minulým rokem značně vzrostla.