„Večer cestou z Moravské Třebové na Svitavy bylo minimálně pět odstavených aut s defektem pneumatiky. Na silnici první třídy jsou krátery a silničáři dají jen ceduli a tím to hasne. Chápu, že se to v zimě nedá moc opravit a řidiči musí dávat pozor, ale nechat jedničku v takovém stavu, to mi hlava nebere,“ uvedla řidička Barbora Barumková.

Situace se až neuvěřitelně opakuje z loňského roku:

HLUBOKÉ výmoly, zničené pneu a rozbitá auta čekající na krajnici na odtah. Takový obrázek nabízí „pětatřicítka“ mezi Vysokým Mýtem a Moravskou Třebovou od konce ledna. Do věci se už kvůli laxnosti ŘSD vložila Policie ČR.
Nebezpečné krátery na I/35: Silničáře ostře urguje už i policie

Přes den se dá výmolům ještě docela vyhnout, ale v noci je to podle šoférů otřesné. Značení není pořádně vidět, takže nejedno auto „proletí“ dírou. „Nejhorší je úsek mezi Vysokým Mýtem a Janovem a potom až k Lačnovu. Všichni řidiči byli trpěliví, když se tady opravovalo přes léto asi půl roku. Tvořily se tehdy velké kolony, jenže po zprovoznění jsou tu asi za tři měsíce opět nebezpečné díry. Oprava je umístění značky pozor hrboly. Tak se máme na co těšit po zimě,“ podotkl Petr Rykr.

Výmoly hlásí lidé nejen z pětatřicítky mezi Vysokým Mýtem a Moravskou Třebovou. Silnice v Pardubickém kraji jsou plné děr. Velké výmoly zaznamenali řidiči v úseku mezi Cerekvicí nad Loučnou a Novými Sídly, u Černovíru, v Jablonném nad Orlicí nebo mezi Letohradem a Ústí nad Orlicí.

Poškozených pneumatik mají díry na silnici na svědomí několik. Některé už řeší i policie. „Víme o tom, že jsou na silnici I/35 opět výmoly a výtluky. Za poslední dobu jsme měli zhruba do deseti dopravních nehod v souvislosti s těmito problémy. Asi třikrát náš dopravní inženýr upozorňoval na nevyhovující stav komunikace Ředitelství silnic a dálnic,“ sdělila policejní mluvčí Markéta Janovská.

Hluboké výmoly, zničené pneumatiky a rozbitá auta čekající na krajnici na odtah. Takový obrázek nabízí „pětatřicítka“ mezi Vysokým Mýtem a Moravskou Třebovou od konce ledna. Do věci se už kvůli laxnosti ŘSD vložila Policie ČR.
Zima dala silnicím zabrat: kde se již výmoly opravují, kde to je v plánu

Správce silnice první třídy o problémech ví a slibuje, že výmoly na I/35 opraví. „Výtluky zjišťují a označují naši inspektoři při inspekčních jízdách a zároveň organizují opravu. Během zimních měsíců opravujeme výtluky a výmoly provizorní formou studené balené směsi. Jakmile se zlepší klimatické podmínky, budeme na základě uzavřených smluv o dílo vysílat na postižené úseky smluvní partnery s technologií trvalé opravy. Počítáme, že to bude v březnu,“ vysvětlila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Petra Drkulová.

Výmoly hlásí lidé nejen z pětatřicítky mezi Vysokým Mýtem a Moravskou Třebovou. Silnice v Pardubickém kraji jsou plné děr. Velké výmoly zaznamenali řidiči v úseku mezi Cerekvicí nad Loučnou a Novými Sídly, u Černovíru, v Jablonném nad Orlicí nebo mezi Letohradem a Ústí nad Orlicí.

„Celý průjezd Českou Třebovou po "novém tichém asfaltu" je neuvěřitelná tragédie, každý den jsou někde nové výmoly. Cesta ze Třebové do Ústí a zpět je už rok slalomem mezi dírami, dodnes nejsou ani zadělané všechny výtluky z loňska a když náhodou jsou, tak do týdne jsou znovu vymleté,“ dodal Ondřej Vavřín z České Třebové.