Prázdniny se chýlí ke konci a v Biskupicích na Malé Hané už naplno chystají další ročník festivalu slivovice Biskupické kaléšek. Tentokrát se akce uskuteční v sobotu 1. října. Již nyní však mohou pěstitelé posílat vzorky svých pálenek.

V Biskupicích se letos uskuteční již třináctý ročník festivalu, na který se sjíždějí milovníci ostřejšího pití z celé republiky. Pokud se chcete zapojit do soutěže o nejlepší pálenku, máte nejvyšší čas. „Vzorky slivovice do letošního ročníku soutěže je nutné odevzdat nejpozději do 18. září na Obecní úřad v Biskupicích nebo v pálenici Still. Na vzorku o obsahu půl litru musí být uvedené jméno, adresa, telefon, rok a místo vypálení, stupeň alkoholu a druh ovoce,“ informoval Dalibor Šebek, starosta Biskupic u Jevíčka.

Odborná porota pak přímo na festivalu Biskupické kaléšek vybere a ocení tři nejlepší pálenky. Na vítěze čeká odměna tři tisíce korun a věcný dar. Druhý nejlepší si odnese dva tisíce korun a třetí pak tisícikorunu.

Letos již podesáté oblíbený košt slivovice doplní závod historických kol a velocipedů od pálenice k pálenici, na kterém se objeví i závodník Josef Zimovčák. Návštěvníci kaléšku se opět mohou těšit na bohatý kulturní program, ochutnávku pálenek a staročeskou kuchyni.