„Nebeská aukce je beneficí navázanou na veřejnou sbírku Dům pro Charitu, kterou se pokoušíme vnést do individuálního dárcovství lehkost, zábavu, nové formy oboustranného užitku i příjemnou dávku napětí, a současně získat prostředky na rozvojovou činnost," prozradila Štěpánka Dvořáková z poličské charity. Projekt byl rozdělen do tří etap a pro každou z nich se podařilo sehnat dobrovolníky.

Nejprve byl vytvořen speciální internetový aukční program. Druhá fáze zahrnovala získávání darů od umělců. Třetí etapa je samotná aukce. „Malíři, fotografové, grafici i kreativní amatéři věnovali svá díla charitě zdarma. Celý výtěžek z prodeje bude převeden na benefiční účely," řekla Štěpánka Dvořáková.

Organizátoři doufají, že Nebeská aukce získá u veřejnosti ohlas. Už i proto, že míří za hranice okresu a díky internetu se může přidat každý. Pestrý výběr děl dává tomuto ojedinělém projektu také šanci. Mezi předměty lze nalézt fotografie od Jindřicha Štreita nebo grafiky Michala Fialy. Zastoupeny jsou výtvory akademických malířů. Zajímavá díla nabídli i šikovní amatéři.

Aukce je pro poličskou charitu jednou z dalších aktivit, kterou se snaží získat peníze na svou činnost. V současné chvíli chtějí splatit zhruba milion korun a případné další peníze vložit do rekonstrukce a zkrášlení svých prostor. „Jsme zvědaví, kolik vybereme," dodala Štěpánka Dvořáková k rozvojovému projektu.