David: Pane Severo, abych Vám řekl pravdu, byl jsem z celé volby prezidenta České republiky znechucen. A co vy? Připadala Vám volba důstojná?

Volba nebyla ideální, o důstojnosti lze těžko hovořit. Já jsem povinen jako volený zástupce konat, co je s mým posláním spojeno. Snažil jsem se jako osoba stav při volbě nezhoršovat a nepřísluší mi stěžovat si. Beru to jako fakt a poučení. Věřím, že se forma „neochoty komunikovat“ nebude tak hned opakovat. Ale potvrzuje to jistotu, že poslanci a senátoři nejsou elita národa, ale vzorek.

Stanislava z Opatovce: Dobrý den, novým prezidentem se stal Václav Klaus, ale jak by se Vám osobně líbil jako prezident Jan Švejnar. Co si o něm myslíte?

Profesora Jana Švejnara si vážím jako osobnosti. Jeho problém byl, že týmem podporovatelů byla skupina lidí, která svým jednáním jeho pozici oslabila a zároveň si myslím, že profesor Švejnar by byl spíše kandidátem pravicovějšího politického spektra, pokud znám jeho názory. Takto byl vystaven do pozice, kdy se komunisté využívali svojí taktiku a zkoušeli kam až ho dotlačí ve vyjádřeních k některým tématům. Myslím, že pravdou od počátku bylo, že komunisté nechtěli zvolit ani jednoho z kandidátů a využívali jeho osobu jen jako beranidlo pro svoje představy jak ovlivňovat politickou scénu.

Eva Novotná z Poličky: Myslíte si, že je munička v Poličce bezpečná? Vedle ní stojí rodinný dům a několikrát už došlo k výbuchu.

Nepochybujte o tom, že firma zabývající se výrobou, která souvisí s trhavinami, musí splňovat přísná bezpečnostní kriteria. Moje zkušenost z návštěv a fungování Poličských strojíren je pozitivní v tom, že vím, že vedení se maximálně snaží dodržovat předpisy a firma si vede z tohoto hlediska úspěšně. Zpracovala desítky tisíc tun munice v rámci delaborace. Myslím, že nedodržení určitých zásad bezpečnosti ze strany jednotlivců se může stát, ale v zásadě provoz firmy je bezpečný a neohrožuje okolí.

CELÝ ROZHOVORZDE