Žáci ze ZŠ Brněnec vyhráli krajské kolo mezinárodní soutěže v učení cizích jazyků s názvem Jazykový WocaBee šampionát. Do čtvrtého ročníku šampionátu se zapojilo téměř 90 tisíc žáků ze základních a středních škol z celé České republiky. Žáci z Brněnce postoupili do celostátního kola. Mohou vyhrát pro školu 60 tisíc korun a také postoupit do česko-slovenského finále.

WocaBee je webová aplikace pro učení cizích slovíček pro školy. Učitel průběžně zadává do aplikace balíky slovíček, které si žáci procvičují deseti metodami. Aplikaci již využilo téměř 300 tisíc žáků a učitelů v České republice i v zahraničí.

Jazykový WocaBee šampionát v učení cizích slovíček probíhá na českých i slovenských školách již počtvrté. V soutěži se hodnotí píle v učení se slovní zásoby, o které vypovídají body získané za procvičování slovíček v aplikaci. Třída soutěží jako tým a v šampionátu si na rozdíl od jiných školních soutěží své znalosti zlepšují všichni žáci ve třídě.

Do celostátního kola soutěže se probojovala třída páťáků ze ZŠ Brněnec z okresního a krajského kola v konkurenci 173 tříd. Školáci se během dosavadního trvání soutěže naučili 580 nových slovíček. "Naši žáci byli velice motivovaní již od samého začátku soutěže. Jakmile se o šampionátu dozvěděli, ihned se dali do práce. S aplikací WocaBee máme v naší škole dlouhodobě velmi dobré zkušenosti. Práce v aplikaci děti velmi baví a pomáhá jim rozvíjet slovní zásobu. Zvláště děti, které mají potíže s výslovností, WocaBee velmi oceňují. Aplikaci využíváme v anglickém i německém jazyce," uvedla učitelka Ivana Seidlová.

Vítězové krajských kol aktuálně soutěží v celostátním kole Jazykového WocaBee šampionátu. "Čtvrtý ročník Jazykového WocaBee šampionátu je z pohledu účasti škol rekordní. Vítězství páťáků ze ZŠ Brněnec je tak ještě cennější než kdykoli předtím. Nejdůležitějším výsledkem v šampionátu je ale motivace k učení a stovky naučených nových slovíček, které si žáci skutečně zapamatují," dodal organizátor soutěže a autor aplikace WocaBee Michal Ošvát.