Například Autokemp Buňkov letos zaznamenal zkrácenou sezonu jako největší problém. „Byla dobrá, ale krátká. Měsíc trvalo, než jsme otevřeli a teď už se lidé zase začínají bát,” vysvětlila nepříznivou situaci jednatelka kempu Lucie Jelínková.

Naopak Autokemp Cihelna v Pardubicích dle slov provozovatelky Ludmily Ministrové zažil nejlepší sezonu za posledních pět let. „Obsazenost mobilních domků a chatek byla kolem 90 procent. Myslím si, že lidé využívali toto léto hodně českých kempů a i na dobu delší, než jsou víkendy. K nám jezdili třeba na celý týden. Řekla bych, že pokud se opatření teď nezpřísní, lidé ty poslední termíny v září ještě určitě využijí,” popsala úspěšné léto Ministrová.

Chybějící měsíc v sezoně neměl vliv ani na mělický kemp Marin, vzhledem k tomu, že květen nebyl pro tento kemp z hlediska obsazenosti nikdy silným měsícem. „Nás neovlivnil tolik koronavirus jako počasí. Když bylo hezky, tak byl plný kemp. Odhaduji, že průměrně za ty tři měsíce jsme byli obsazeni asi z 80 procent,” vyloučila vliv koronaviru na příliv lidí jednatelka kempu Renata Jerglová.

Holický kemp Hluboký však zažil toto léto spíše zklamání. Oproti předešlým letem sem lidé přijížděli spíše jenom na víkendy a déle jak dva dny se nezdrželi. To zaměstnancům přineslo o mnoho více práce s úklidem. O víkendu byl kemp sice plný, v pracovních dnech však spíše zel prázdnotou.

Kromě květnové nečinnosti se musely všechny kempy přizpůsobit přísnějším hygienickým opatřením. Bylo nutné mít dezinfekci ve všech mobilních zařízeních, chatkách, sociálních zařízeních a zajistit častější úklid a dezinfekci prostor. Většina kempů se shodla na tom, že své rezervace zákazníci nerušili a jednalo se spíše o ojedinělé případy.

Andrea Pospíšilová