Nešlo naštěstí o tak vzrostlý strom, jako v případě Suchého vrchu na Orlickoústecku, kde obří smrk zdemoloval auto, v němž jely dvě ženy. Navíc strom spadl těsně před auto, policisté stačili zabrzdit. I tak jde ale z krátkého záznamu hrůza. 

Hasiči v Pardubickém kraji měli za pátek a sobotu více než stovku výjezdů, především právě k padajícím stromům. 

Hlavně noc na sobotu byla krušná, hasiči v Pardubickém kraji vyjeli sedmdesátkrát. Stromy se lámaly jako sirky a padaly na silnice, ale i na zaparkovaná auta. Bylo třeba pomoci i posádkám aut, kterým zatarasily cestu spadlé kmeny. Nejhorší byla situace na horách. Bez proudu se ocitlo 5500 domácností.

V sobotu odpoledne se již vítr v celém kraji postupně uklidnil a výjezdů bylo přes den méně. "7. hodiny ranní do 19. hodiny večerní jsme zasahovali u dalších 43 událostí," uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková.

Situaci stabilizovali rovněž energetici. "Během soboty a noci na sobotu se nám podařilo opravit téměř všechny poruchy. Mohou se v některých případech objevit poruchy na nízkém napětí, kdy lidé přijedou na své chaty nebo chalupy, pak je třeba poruchu nahlásit," uvedla v neděli ráno Šárka Lapáčková Beránková, mluvčí Skupiny ČEZ pro východní Čechy.