Obsahuje více než pět desítek investičních akcí celkem za sedmdesát pět milionů korun.

Kromě dostavby zimního stadionu a kanalizace v místních částech, radní připravují i další projekty. Na jejich realizaci ale dojde až v příštím volebním období. Letos zpracují projektovou dokumentaci na rekonstrukci kanalizace v ulicích Lanškrounská, Jevíčská a Piaristická. „Připravíme kompletní revitalizaci Piaristické ulice. Počítáme i s parkovištěm za městským úřadem a vytvořením pěší zóny. Pracujeme rovněž na studii budoucí podoby Svitavské ulice, kde plánujeme pruhy pro cyklisty,“ vysvětlil místostarosta Václav Mačát.

Moravskotřebovští radní nezapomínají ani na mladé rodiny. Na Strážnického ulici by měla v budoucnu vzniknout lokalita pro stavbu rodinných domů. V oblasti Knížecí louky vybudují volnočasový areál. „Realizace projektů závisí na prioritách zastupitelů a zejména na možnostech financování. Při dodržení struktury rozpočtu nám na účtu zůstane čtyřicet dva milionů korun. Tím vytvoříme podmínky pro další investice,“ dodal Mačát.

Zastupitelé ale přiznávají, že v rozpočtu nejsou dostatečně kryté výdaje na údržbu městského majetku. Budou hledat řešení, jak vytvořit další zdroje na péči o majetek města.