Špatná podlaha


Vedení svitavské nemocnice reklamuje podlahu ve varně. Zedníci tu musí udělat kompletně novou litou podlahu. „Zjistili jsme, že v podlaze jsou zabudované špatné odtokové nerezové žlaby. Do těchto kanálů vypouštějí kuchaři obsah pánví a kotlů. Kvůli vadným žlabům nám ale odtékal odpad do podzemí,“ popisuje problémy ve vývařovně František Pechanec, který pro svitavskou nemocnici zajišťuje technický dozor. Dělníci vybourali původní podlahy a místo nich pokládají úplně nové.

Vedení společnosti VCES, která stravovací provoz vybudovala, se staví k problémům čelem. Nemocnice uhájila své stanovisko týkající se výměny celé podlahy. „Reklamaci jsme uznali, ale náklady na rekonstrukci podlahy jsou naším obchodním tajemstvím. Při stavbě došlo k souhře několika nešťastných postupů a část podlahy se proto nepovedla,“ přiznává pochybení ve svitavské nemocnici Milan Hovorka ze společnosti VCES. Stejně se postavila společnost VCES před několika měsíci k potížím s klimatizací v litomyšlské nemocnice. Jednání okolo opravy klimatizace v monobloku sice trvala delší dobu, ale firma reklamaci nakonec uznala.

Pacientů se oprava stravovacího provozu nedotkne. „Během přerušení nám pro pacienty vaří v nemocnici v Poličce. Oprava jídelny neovlivní ani rozvoz balíčkovaných potravin,“ vysvětluje ředitel nemocnice Pavel Havíř. Zaměstnanci se stravují ve Svitapu. Jídelna se znovu otevře v polovině května.
Výstavba moderního stravovacího provozu svitavské nemocnice trvala necelý rok. Slavnostní otevření se konalo v polovině února. Pardubický kraj dotoval rekonstrukci starého pavilonu sto čtyřmi miliony korun.