MILAN BÁČA, ředitel gymnázia, Svitavy:
Žádnou úpravu hymny nepotřebujeme. Jestli jsme byli na její podobu dosud hrdi, proč ji měnit? Hrozím se toho, že někdy někdo v budoucnu přijde a položí otázku, jestli náš lev nemá hodně ocasů. Na druhou stránku jsem rád, že se ta diskuze kolem hymny vedla. Aspoň si lidé uvědomili, jak krásný symbol naše země má.

MILOŠ DEMPÍR, kastelán hradu, Svojanov:
Rozhodně si nemyslím, že by naše republika potřebovala novou hymnu. Nicméně snahu o vytvoření nové verze hymny bych určitě nesoudil jako hanobení státního symbolu. Podobné snahy mohou přinést zajímavé nápady. Lidé by měli umět o těchto nápadech diskutovat a ne je hned odsuzovat.

LENKA GREPLOVÁ, ředitelka knihovny, Moravská Třebová:
Nemyslím si, že potřebujeme novou hymnu. Rozumím tomu, že pro některé účely by se hodila delší verze hymny, ale to se dá vyřešit třeba opakováním první sloky. Verze, kterou objednal Český olympijský výbor, se mi nelíbí.

FERDINAND RADITSCH, ředitel Květné zahrady, Květná:
Někde jsem četl, že národ má takové politiky, jaké si zaslouží. Totéž by se dalo říci o hymně. Až budeme zralí na novou hymnu, určitě ji mít budeme. A nikdo kvůli tomu nebude podávat trestní oznámení.

DANIEL KVASNIČKA, kazatel Církve bratrské, Litomyšl:
Česká republika nepotřebuje novou hymnu. Tak podstatné symboly se mění v historických okamžicích země. A já žádný nevidím. Těžko se sžívám s tím, že nemáme druhou polovičku té slovenské… Současnému stavu nepomohou nějaké orchestrální finesy. To opravdu není třeba! A stejně není třeba trestat ty, kteří se o nějaké nové podoby pokusili. Policie dobře udělala, když oznámení odložila.