Do bydlení a nových pracovních míst by raději investoval radní Radomil Kašpar (KDU–ČSL). „Přestože jezdím s rodinou do bazénu v České Třebové a dceru vozím do plavecké školy ve Vysokém Mýtě, není pro mě bazén prioritou. Krytý bazén vždy znamenal pro Litomyšl zadlužení. Případný úvěr bude představovat splátky asi tři čtvrtě milionu korun měsíčně na dvacet let,“ vysvětluje Radomil Kašpar.

Naopak jasno už má o bazénu zastupitel a ředitel nemocnice Libor Vylíčil (Nestraníci). „Zpočátku jsem si myslel, že bazén je pro město zbytečný nadstandard. Postupně jsem ale změnil názor. Mluvil jsem s iniciátory petice a lidmi ve městě.V úterý budu hlasovat pro stavbu bazénu,“ prozradil Libor Vylíčil. Situace je podle zastupitelů složitější o fakt, že padesátiprocentní dotace z Evropské unie je neopakovatelná. Radní možná už nikdy tolik peněz na stavbu neseženou.

Ruku pro bazén zvedne také zastupitel Lubomír Sršeň (ČSSD). „Podle mě má být krytý plavecký bazén neodmyslitelnou součástí měst nad deset tisíc obyvatel stejně jako jsou školy. Někdo tady straší lidi, že se Litomyšl zadluží. Nepůjde ale o větší úvěr vzhledem k rozpočtu než jaký si vzalo město třeba před dvanácti lety,“ vysvětluje Lubomír Sršeň.

Definitivní rozhodnutí padne v úterý večer. O výsledcích hlasování budeme čtenáře informovat.