Mezi květiny utíká Alena Stráníková po práci účetní. „Je to relax,“ tvrdí květinářka. V zimě absolvovala kurzy u předního českého floristy Petra Matušky a nyní je její samoobslužný krámek u cesty plný květin a věnců.

„Barva letošních Velikonoc a jara je smetanová nebo zelená se žlutou. Hodně kombinuji živé a sušené květiny, aby vazby vydržely delší dobu,“ uvedla Stráníková. Největší zájem u ní byl zatím o stromky Genista, což je druh vřesu, který kvete žlutě. „Může se pak zasadit na slunné místo na zahradu a poroste dál. Mám tady taky narcisy, petrklíče, tulipány, pomněnky. Oblíbené jsou pryskyřníky, které dávám do obřích skleněných váz. Balím je do mechu, který dobře drží vlhkost a pryskyřníky tak dlouho kvetou,“ vysvětlila květinářka.

Alena Stráníková otevřela na Desné samoobslužný květinový stánek.
Květinová samoobsluha v Desné. Podívejte se s námi do malované skříně

Hitem jsou také keramická pítka pro ptáky na zahradu. „Lidé jezdí během celého dne a musím říci, že jsou poctiví a nic tu neberou bez placení. Otevřeno bude i po Velikonocích, v květnu pak nabídnu řezané květiny,“ dodala majitelka samoobslužného obchůdku Kvítí s láskou vázané.

Její originální krámek je otevřený každý den od 9 do 19 hodin.